Liga 1

Bez pobednika u derbiju juga Francuske: Monako minimalnim rezultatom bolji od Lila

24.04.2024 23:08
Detalj sa utakmice Marsej - Nica Tanjug/AP Photo/Daniel Cole
Detalj sa utakmice Marsej - Nica

Fudbaleri Olimpik Marseja i Nice su odigrali nerešeno 2:2 (1:1) u zaostaloj utakmici 29. kola francuske Lige 1

Gosti su odlično otvorili meč i već u 13. minutu preko Tarema Mofija imali vođstvo, ali je domaćin odgovorio preko Žonatanata Klosa u 31. Na poluvreme se tako otišlo sa po jednim golom u obe mreže i bez pobednika. Ipak, pre odlaska na pauzu, Faris Mumbanja je dobio drugi žuti karton, te je Marsej meč završio sa igračem manje.

Brojčani hendikep nije smetao domaćinu da stigne do vođstva u 56. minutu kada je Pjer Emerik Obamejang bio precizan sa "bele tačke". Usledila je apsolutna ofanziva gostiju, a to se isplatio u 72. minutu kada je Melvin Bard zatresao mrežu Olimpika.

U drugoj utakmici u terminu od 21 čas, Monako je minimalnim rezultatom slavio protiv Lila 1:0 (0:0).

Nakon prvog poluvremena gde nije viđen nijedan pogodak, jedini gol na meču je postigao Jusuf Fofana u 61. minutu. Mogao je domaćin i do ubedljivije pobede do kraja, ali ipak nisu iskoristili stvorene šanse.