Kolo Muani heroj PSŽ-a: Nant bio blizu boda, ali poklekao na "Parku Prinčeva"

09.12.2023 22:53
Hakimi i Vitinja Profimedia
Hakimi i Vitinja

Konačno se činilo da je Pari sen Žermen zagospodario šampionatom Francuske u prepoznatljivom stilu, ali Nant je pokazao da je aktuelni šampion izutetno ranjiv, ali je ipak poražen na "Parku Prinčeva" - 2:1 (1:0).

Parižani su se od starta mučili, iako su imali inicijativu nisu uspevali da probiju bedem rivala koji je bio odličan u odbrani.

Konačno, u 41. minutu, Portugalac Vitinja je proigrao Bredlija Barkolu, a ovaj pobegao odbrani i bez problema sproveo loptu u mrežu gostiju.

Izgledalo je kao da je Nant pao posle primljenog gola, ali, fudbaleri Žoslina Gurveneka se nisu predali. U 55. minutu dobili su korner koji je izveo Floren Mole, a loptu je glavom iza leđa Arnaua Tenasa poslao Mostafa Muhamed.

Do kraja meča Parižani su napadali svim snagama, a do gola su stigli tek kada je Kolo Muani ušao u igru i posle samo tri minuta u igri uspeo je da zatrese mrežu nekadašnjeg kluba i tako donose tri boda sastavu Luisa Enrikea.