Liga 1

Lion iz Pariza poneo tri boda, PSŽ nemoćan protiv "lavova"

02.04.2023 22:50
Lion iz Pariza poneo tri boda, PSŽ nemoćan protiv "lavova" Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard

Fudbaleri Olimpik Liona ne igraju dobro ove sezone, ali su se protiv Pari Sen žermena pokazali u najboljem svetlu. Na kraju slavili svega 1:0 (0:0), ali rezultat ne prikazuje dovoljno dominaciju "lavova".

Sjajno su igrali, nisu se uplašili "super-tima" Parižana i zasluženo došli do tri boda. Čak su mogli i ubedljivije da slave, ali je u 38. minutu penal promašio Aleksander Lakazet.

Upravo je njega Đanluiđi Donaruma oborio u kaznenom prostoru, ali je Francuz sa bele tačke pogodio samo stativu.

Ipak, to nije obeshranrilo goste oji su nastavili da napadaju, a nagrada je stigla u 56. minutu kada je Rajan Čerki poslao sjajnu dubinsku loptu, a onda je Sael Kumbedi loptu poslao na drugu stativu gde se našao Bredli barkola koji je lako savladao Donarumu.

Nakon toga, kontrolu nad utakmicom je u potpunosti preuzeo PSŽ, ali nije uspeo da izjednači.

Treba napomenuti da je ovaj duel počeo 10 minuta kasnije usled zadržavanja autobusa gostiju u gužvi prestonice Francuske.