Ni "D" od derbija Francuske: Mirovale mreže u duelu Monaka i PSŽ-a

01.03.2024 23:10
Detalj sa utakmice Monako - PSŽ Tanjug/AP Photo/Daniel Cole
Detalj sa utakmice Monako - PSŽ

Fudbaleri Monaka ugostili su u 24. kolu francuske Lige 1 ekipu PSŽ-a u susretu koji je trebao da bude derbi ovog kola, ali se nismo nagledali fudbala. Utakmica je okončana najnepopularnijim rezultatom - 0:0.

Monako je bolje ušao u meč, imao je dve velike šanse preko Folarina Baloguna i Takume Minamina, da bi u 25. minutu poveo golom Visam ben Jeder, koji je ipak poništen zbog ofsajda.

U 48. minutu lopta je pogodila u ruku jednog od igrača PSŽ-a, delovalo je da će biti penala, ali sudija je procenio da nije bilo namere.

Prvu veću priliku za Parižane imao je Bredli Barkola koji je šutirao sa 12 metara, ali je njegov udarac sjajno odbranio Radoslav Majecki. Poljak je bio sjajan i u 76. minutu kada je zaustavio pokušaj Vitinje i tako manje-više najavio da na ovom meču ipak nećemo videti golove.

PSŽ je i dalje prvi sa 55 bodova i u sledećem kolu dočekuje Rems, ali će pre toga odmeriti snage sa Real Sosijedadom u Ligi šampiona, dok je Monako treći na tabeli Lige 1, a očekuje ga gostovanje Strazburu narednog vikenda.