Liga 1

Monako ispustio pobedu i drugo mesto: Preokret "kneževa", pa šok u 90. minutu

05.03.2023 15:14
Monako ispustio pobedu i drugo mesto: Preokret "kneževa", pa šok u 90. minutu Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

Fudbaleri Monaka imali su priliku da bar na nekoliko sati preteknu Marsej na drugom mestu i da se onda nadaju porazu "komšija" u Renu, koji će meč 26. kola Lige 1 odigrati u večernjem terminu.

"Kneževi" će, ipak, ostati treći, za sada, sa bodom zaostatka za Olimpikom, jer su na gostovanju protiv "davljenika" Troe odigrali 2:2 (1:0).

Monako je bio nadomak pobede, ali je Kanađanin Ike Ugbo u poslednjem minutu utakmice doneo veoma vredan bod ekipi koja se grčevito bori za opstanak i koja, uprkos tome što je trenutno pretposlednja, ima realne šanse da i naredne sezone igra u najjačem rangu, a za to će joj biti potrebno da i u budućnosti pruža partije na nivou ove protiv velikog favorita.

Zanimljivo je i to da su domaćini dugo imali prednost 1:0, jer Rominige Kuame posle pola sata igre postigao gol. Ovaj rezultat je bio aktuelan sve do poslednjih deset minuta, da bi Monako preko Visama Ben Jedera, golovima u 81. i 85. minutu, preokrenuo tok utakmice. Međutim, ni to nije bilo dovoljno gostima da osvoje tri boda.

Monako je trenutno na trećem mestu i ima 51 bod, koliko su sakupili i fudbaleri Lansa. Troa je pretposlednji, igrači ove ekipe osvojili su 20 bodova.