Liga 1

Mbape postao najbolji strelac Pari sen Žermena u pobedi nad Nantom

04.03.2023 23:45
Mbape postao najbolji strelac Pari sen Žermena u pobedi nad Nantom Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard

Provukao se PSŽ protiv Nanta posle neubedljivog prvog poluvremena (2:2), ali je u drugom delu postigao dva gola i upisao nova tri boda u francuskoj Ligi 1.

Istoriju na ovom meču ispisao je Kilijan Mbape koji je postigao svoj 201. gol u dresu Parižana i tako postao najbolji strelac u istoriji kluba, ali krenimo redom.

Bila je ovo zanimljiva utakmica na "Parku Prinčeva", domaći su od 17 minuta imali prednost od dva gola razlike (Mesi u 12, i Hađam u 17, autogol), ali se gosti iz Nanta nisu predavali.

Potom su Ludovik Blas i Ignatijus Ganago poravnali rezultat do poluvremena, a onda je Danilo Pereira u 60. minutu vratio prednost PSŽ-u.

Trijumf je potvrdio Mbape u 91. minutu, prestigavši Edinsona Kavanija na vrhu liste strelaca kluba iz prestonice Francuske. Treba napomenuti da Mbape ima svega 24. godine.

v

U sledećem kolu Parižani će igrati protiv Bresta, ali pre toga sledi revanš meč osmine finala Lige šampiona protiv Bajerna, dok Nant će dočekati Nicu.