Lans remizirao kod kuće protiv Lila, golman Samba sačuvao bod domaćinu

Izvor: Arena sport

04.03.2023 19:15
Lans remizirao kod kuće protiv Lila, golman Samba sačuvao bod domaćinu Guliver

Fudbaleri Lansa izgubili su ritam u poslednjim mečevima u Ligi 1. Drugo mesto vodi u Ligu šampiona, međutim, prepustili su ga Marseju nakon samo jedne pobeda u poslednjih sedam utakmica, a ugrožena im je i treća pozicija koja vodi u kvalifikacije za elitno evropsko takmičenje.

U 26. kolu šampionata Francuske dočekali su Lil i odigrali 1:0 (1:0). Golman domaćina Bris Samba fantastičnim intervencijama sačuvao je bod svom timu.

U sudijskoj naodknadi, posle solo prodora i snažnog šuta napadača gostiju Edona Žegrova, instiktivno je rukom sprečio pogodak. Prethodno je odlično intervenisao u 79. minutu kada je zaustavio pokušaj Benžamina Andrea iz peterca, a ubrzo je ponovo bio na visini zadatka i udarac po zemlji Remija Kabela odbranio nogom.

Lans je poveo ui 41. minutu, slobodan udarac sa leve strane izveo je Anđelo Fulđini, a loptu u petercu glavom nezgodno zahvatio štoper Lila Žoze Fonte i poslao je u svoju mrežu.

Najbolji strelac gostiju Džonatan Dejvid bio je na pravom mestu u 69. minutu. Pratio je akciju u kojoj su šanse propustili Kabela i Bamba koji je u drugom pokušaju glavom prosledio loptu do napadača Kanade, a drugom najefikasnijem igraču u Ligi 1 (16 golova) nije bilo teško da zatrerse mrežu za konačnih 1:1.