Liga 1

Ren bez problema protiv Nanta zadržao status jedine neporažene ekipe uz Nicu

01.10.2023 22:48
Ren bez problema protiv Nanta zadržao status jedine neporažene ekipe uz Nicu Guliver

Fudbaleri Rena, za koji nastupa srpski fudbaler, Nemanja Matić, uspeli su bez problema da savldaju Nant - 3:1 (1:1).

Goste je načeo Bendžamin Burižu sa bele tačke, ali je Nant preko Pedra Čirivelje uspeo da poravna u 45. minutu.

Ipak, u nastavku je Ren pokazao svoju snagu. U 73. minutu Adrien Trufe je proigrao Desirea Dua koji je pivisio na 2:1, a tačku na i stavio je Arnod Kalimuendo, takođe sa "kreča".

Ren je sada nakon sedam kola neporažen, a ima pet remija i dve pobede, a jedino je Nica takođe bez neuspeha, sa tri trijumfa i četiri nerepena rezultata.

Fudbaleri Lila pobedili su Avr u gostima 2:0 (1:0) u 7. kolu francuske Lige 1.

Domaćini, koji su inače novajlije u elitnom rangu francuskog fudbala, su se dobro držali na startu, ali su u 40. minutu kapitulirali.

Bafode Diakite je dodao do Edona Zegrove, a ovaj sa ivice kaznenog prostora uputio neodbranjiv udarac.

Avr na ovom susretu nije imao ni sreće. U 52. minutu Joan Salmer je pokušao da blokira udarac protivnika, ali se lopta od njega odbila i prevarila golmana za konačnih 2:0.

Još lakše je Tuluz savladao Mec - 3:0 (2:0). Već u prvom delu Niklas Šmit i Tijs Dalinga su bili precizni, a u drugih 45. minuta Frank Magri je samo potvrdio pobedu domaćina.

Najveće razočarenje dana svakako je duel Nica - Brest, koji je završen najnepopularnijim rezultatom.

Bio je ovo duel dva tima koji su igrali za prvo mesto, a da je Brest pobedio, odlepio bi se na četiri boda razlike u odnosu na PSŽ.

Ovako, ovaj remi je na prvo mesto poslao Monako, koji je juče u veoma interesantnom susretu nadigrao Olimpik iz Marseja.