Nestvaran meč u Ligi 1: Brest slavi Brasijea, viđeno čak devet golova

Autor: Kosta Simetić

28.04.2024 19:10
Fudbaleri Bresta Profimedia
Fudbaleri Bresta

Fudbaleri Rena i Bresta odigrali su možda i utakmicu sezone u francuskoj Ligi 1, a gosti sa severa su na kraju slavili 4:5 (2:1).

Bila je ovo veoma važna utakmica za obe ekipe, Ren je igrao za Evropu, a Brest za treću poziciju, na kojoj se sada i osamio.

Ren je mnogo bolje ušao u duel, a golovima Arnauda Kalimuenda u četvrtom i devetom minutu vodio je 2:0.

Već u 11. Stiv Muni je smanjio prednost domaćina, a do kraja prvog poluvremena više nije bilo golova, ali je to sve bila uvertira za spekakl u nastavku.

Drugo poluvreme počelo je autogolom Varmeda Omarija za izjednačenje, a potpuni preokret gostima doneo je Martin Satrijano u 54. minutu.

Brest se tu nije zaustavio, a Madi Kamara je povećao na 4:2 sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Ali tu nije bio kraj, još je bilo života u Renu. Prvo je Artur Teate u 68. minutu smanjio na 3:4 prelepim golom iz daljine, a za erupciju na stadionu pobrinuo se Martin Terije svega deset minuta kasnije.

Činilo se da je to to, da će timmovi podeliti bodove, to je možda bilo i najpravednije, ali je u šestom minutu nadoknade Matijas Periera uputio ne toliko dobar centaršut, na koji je glavom naleteo Lilian Brasije za konačnih 4:5.