Hetafe slavio u derbiju začelja: Majoral ostavio Valensiju na dnu tabele

20.02.2023 23:32
Hetafe slavio u derbiju začelja: Majoral ostavio Valensiju na dnu tabele Guliver/Cordon Press

Fudbaleri Hetafea prekinuli su seriju loših rezultata i posle šest utakmica bez pobede u domaćem prvenstvu, najzad su upisali trijumf. U derbiju začelja savladana je Valensija 1:0 (0:0), a gol odluke postigao je Borha Majoral u 82. minutu.

Prvo poluvreme u predgrađu Madrida proteklo je u velikoj borbi obe ekipe, uz nešto veću incijativu Valensije, koja je do 15. minuta kreirala tri dobre šanse preko Dijabija i Lina, ali su intervencije golmana Sorije presudile. Hetafe se, doduše, probudio u nastavku meča i u dva navrata mogao da iznenadi domaćina, kada su se u priikama smenjivali Duarte i El Hadadi, međutim nije bilo raspoloženih strelaca u prvih 45 minuta.

Nastavak meča nam je takođe doneo dinamičnu igru na obe strane terena, uz solidan broj polu-šansi i prekida, u kojima su i jedni i drugi tražili priliku da dođu do prve pobede u ovoj godini. Valensija je naročito bila pod pritiskom, zbog četiri vezana poraza i eliminacije u Kupu, a to se najbolje moglo videti u finišu meča, kod gola Majorala.

Naime, nakon jednog ubacivanja iz ugla, loptu je na putu do gola Valensije, dotaklo čak trojica igrača Hetafea. "Slepi miševi" su loše postavili odbranu, a slabu komunikaciju i gužvu u šesnaestercu iskoristio je Majoral, svojim petim pogotkom u sezoni. Valensija je u finišu krenula na sve ili ništa. Stvorila je nekoliko izglednih šansi preko Klajverta. Čak je i u 87. minutu postigla gol preko Pereza, ali je on poništen zbog ofsajda.

Na kraju, Hetafe je uspeo da sačuva rezultat i upiše tri važna pobeda za beg iz opasne zone, dok je Valensija zabeležila peti uzastopni poraz. Hetafe je skočio na 16. mesto tabele i sada ima 22 boda, dok je Valensija pretposlednja sa 20.