Tri crvena kartona i jedan gol: Hetafe i dalje ne zna za poraz na domaćem terenu

08.12.2023 22:56
Pogodak Borhe Majorala za Hetafe na meču protiv Valensije Twitter/La Liga
Pogodak Borhe Majorala za Hetafe na meču protiv Valensije

Mučio se Hetafe protiv Valensije iako je gotovo čitavo drugo poluvreme imao igrača više. Na kraju centaršut Iglesiasa je Borha Majoral sproveo u mrežu za konačnih 1:0 (0:0) i velika tri boda domaćina i nastavak niza nepobedivosti na stadionu "Alfonso Perez".

Prvo poluvreme je proteklo bez većih šansi. Šta više nijedna ekipa nije uspela ozbiljnije da ugrozi gol protivnika. Ukupno je viđen samo po jedan šut sa obe strane. Na samom početku drugog poluvremena Gabriel Paulista je dobio drugi žuti karton, te su "slepi miševi" ostali sa desetoricom na terenu.

Usledio je znatno veći pritisak Hetafea. Haime Mata je imao vrhunsku priliku da dovede domaćina u vođstvo ali je Mamardašvili pokazao odlične reflekse i sačuvao mrežu gostujuće ekipe. Ipak, u 87. minutu je bio nemoćan kada je Borha Majora iskoristio centaršut Huana Iglesiasa i sproveo loptu u mrežu Valensije.

Svega 60 sekundi kasnije, Havijer Gera je dobio crveni karton i tako tim Rubena Barahe ostavio sa devetoricom na terenu do kraja utakmice. Da stvari budu još gore po "slepe miševe", sledeći meč će igrati protiv Barselone bez Gere i Pauliste koji će biti suspendovani.

Hetafe ovom pobedom ide na osmo mesto sa 22 osvojena boda, dok Valensija ostaje na 10. poziciji sa tri boda manje.