Rodrigo sačuvao Madriđane: Rajo Valjekano ispustio bod u nadoknadi

24.05.2023 21:54
Rodrigo sačuvao Madriđane: Rajo Valjekano ispustio bod u nadoknadi Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Fudbaleri Real Madrida savladali su Rajo Valjekano na svom terenu 2:1 (1:0) u susretu 36. kola španske Primere, a do sva tri boda stigli su u samom finišu meča, golom Rodriga.

Španski velikan došao je do prednosti u 31. minutu, kada je Karim Benzema zatresao mrežu gostiju, posle asistencije Federika Valverdea. Dugo su nakon toga mreže mirovale i u nastavku utakmice Rajo Valjekano pokazao je da nije došao na Bernabeu sa defanzivnim mentalitetom.

Iako su Madriđani imali nešto izglednije šanse, gosti su takođe imali svoje prilike, što se ogleda u čak 15 šuteva ka golu Reala, ali je falilo malo više koncentracije u završnici. Ipak, Raul de Tomas uspeo je da postigne gol u 84. minutu i najavi dramu, ali je iznenađenje izostalo pogotkom Rodriga u nadoknadi vremena.

Real je ovom pobedom zadržao drugo mesto tabele sa 74 bodova, dok je Rajo Valjekano na 11. poziciji sa 46.