Viljareal "okrenuo" Sevilju u nadoknadi - "žuta podmornica" ne odustaje od Evrope

11.05.2024 19:00
Fudbaleri Viljareala u ekstazi usled gola Guliver/AP Photo/Alberto Saiz
Fudbaleri Viljareala u ekstazi usled gola

Fudbaleri Viljareala stigli su do pobede u utakmici 35. kola španske Primere, pošto su na svom terenu savladali ekipu Sevilje rezultatom 3:2 (1:2). Veliku pobedu su obezbedili sebi izabranici Marselinja u pohodu na evropsku jese, dok se večni vladar Lige Evrope i dalje muči sa formom.

Iako su fudbaleri Sevilje vodili do same završnice golovima Jusufa En Nesirija u prvom poluvremenu (26'P. 44'), Aleksandar Sorlot je potpuno anulirao uspehe marokanskog napadača, tako što je prvi put poravnao rezultat u 30. minutu, a onda i doneo svom timu trijumf u sedmom minutu nadoknade.

Twitter/Villareal

Fudbaleri Viljareala na prvom ovosezonskom duelu sa Seviljo

Takođe, ne valja izostaviti Jersona Muskeru, koji je Viljarealu vratio nadu kasnim izjednačenjem u 84. minutu utakmice.

Ipak, najviše za trijumf "žute podmornice" je zaslužna odbrana Sevilje. Defanzivci Kikea Sančeza Floresa su se pokazali vrlo labilno i porozno, što i jeste muka ekipe čitave sezone.

Viljareal je sada osmi sa 48 bodova, dok Sevilja zauzima 12. poziciju sa 41. poenom.