Atletik ponovo vozi po pobedničkom koloseku: Las Palmas držao loptu, ali završio pod "točkovima" gosta iz Bilbaa

10.03.2024 18:12
Gorka Guruzeta, fudbaler Atletik Bilbaa Guliver
Gorka Guruzeta, fudbaler Atletik Bilbaa

Atletik nije znao za pobedu u poslednjih 180 minuta fudbalskog prvenstva Španije, ali je stao put na toj lošoj praksi i odneo sva tri boda na kraju večerašnjeg gostovanja u Las Palmasu - 0:2 (0:1).

Mada se manje pitao od domaćina, čiji su igrači čak 71 odsto vremena imali loptu u svojim nogama. Međutim, ko mu je kriv što je za sat i po fudbala uputio samo jedan šut u okvir gola.

Njih 11 završilo je tamo gde nije trebalo, dok su Baskijci ređe "nišanili", a koristili šanse. Jednom je to uradio njihov čovek, a drugi put kolega iz sastava sa Kanarskih ostrva.

Vesnik pobede bio je Gorka Guruzeta u 31. minutu. Niko Vilijams odlično je centrirao sa leve strane u suprotnom smeru, pravo na glavu, na vreme "podmetnutog" napadača, a Španac dao 10. pogodak od početka sezone.

"Brejk" je potvrdio Saul Koko (65). Hteo je da otkloni opasnost posle kornera iz desnog ugla, ali je umesto da prebaci prečku, glavom, ćušnuo iza leđa Alvara Valesa. Za četvrti vezani meč njegovog tima bez pobede.

Odnosno, primicanje Atletika madridskom Atletiku na tabeli La Lige, posšto sada ima samo dva boda manje od "jorgandžija", posle njihovog jučerašnjeg poraza od Kadiza.