Alaves protiv Rajo Valjekana prekinuo dug trijumfalni post: Sve rešeno u prvom poluvremenu

10.03.2024 16:06
Andoni Gorosabel, fudbaler Alavesa Guliver
Andoni Gorosabel, fudbaler Alavesa

Konačno su fudbaleri i navijači Alavesa imali razloga za kompletno zadovoljstvo u La Ligi posle pobede nad Almerijom, krajem januara, jer su nakon pet kola bez trijumfa, u prvom meču današnje ture utakmica 28. kola prvenstva Španije, uzeli sve bodove protiv Rajo Valjekana - 1:0 (1:0)

Učinili su to jednim, ali kao zlato vrednim golom u finišu prvog poluvremena. I prelepim, u isto vreme, jer je Andoni Gorosabel u 44. minutu elegantno lobovao golmana gostiju, na kraju akcije u nekoliko poteza.

Majstorstvoje demonstrirao i asistent Antonio Blanko, pošto je savršenom dugom loptom, kroz "meso" rivalskog tima, pronašao iskusnog Španca, a ovaj kao da je rasni napadač a ne defanzivac, elegantno završio posao.

Rajo Valjekano imao je mnogo veči posed lopte u ovih 90 i kusur minuta, čak 67 odsto, napravio je i dovoljno dobrih šansi, ali nijedan šut u okvir gola nije pretvorio u pogodak. Mogao je i domaćin još neki put da zatrese mrežu, ali je na kraju jednim potezom uzeo sve.