Majorka u "minut do 12" odnela sve sa talona: Debitant Nemanja Radonjić učestvovao u obaranju Rajo Valjekana

11.02.2024 18:09
Alvaro Garsija, fudblaer Rajo Valjekana, proslavlja gol Guliver/Photo by Just Pictures
Alvaro Garsija, fudblaer Rajo Valjekana, proslavlja gol

Majorka i Rajo Valjekano stali su večeras jedno drugom na crtu s ambicijom da prekinu svoje mini nizove od dva poraza u La Ligi, da bi se domaćin meča 24. kola, odigranog na Balearima, na kraju radovao važnim bodovima u borbi za opstanak - 2:1 (0:0).

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu, a lopta se najpre uplela u mrežu gostiju iz Madrida, kada je Antonio Sančez malo posle povratka timova sa pauze poveo svoj tim ka pobedi (48). Desnicom, izbliza, na dalekometno dodavanje sa suprotne strane protivničkog dela terena.

Na izjednačenje se dugo čekalo, a iskreirao ga je Alvaro Garsija (76), pošto je pokupio odbitak, nakon intervencije igrača iz rivalskih redova i smestio tačno tamo gde je nameravao.

Činilo se da je to - to što se tiče pogodaka, samo što Vedat Murići nije mislio tako, nego je u zaustavnom vremenu iskoristio asistenciju Danija Rodrigeza iz kornera (90+1) i skok-udarcem podigao domaću publiku na noge.

Za Majorku su od prvog sudijskog zvižduka igrali golman Predrag Rajković i defanzivac Matija Nastasić, a debitantsku priliku da učestvuje u trijumfu istog tima u 79. minutu je dobio novi vezista Nemanja Radonjić.