Betis ne odustaje od Evrope: Sevilja videla "stradanje" Atletika iz Bilbaa

25.02.2024 18:15
Himi Avilja, fudbaler Betisa Guliver
Himi Avilja, fudbaler Betisa

Betis posle januarskog poraza od Barselone ide gore-dole s rezultatima, ali nikako ne gubi mečeve La Lige, pa je u 26. kolu savladao Atletik - 3:1 (2:1), pred njegovim navijačima načinivši još jedan korak napred u trci za mesta u UEFA takmičenjima.

Ka novim bodovima ih je povukao Avilja, sjajnim utrčavanjem i realizacijom, na još majstorskiji pregled igre i dodavanje Hozea u ranoj fazi meča (13), a onda su im dva rivalska fudbalera dala dva velika poklona.

Prvo je Bičerče imao nesreću da se lopta posle golmanove intervencije odbije od njega i duplira vođstvo ekipe iz Sevilje (38), a onda je Vilijams svojim crvenim kartonom ostavio saigrače s čovekom manje u polju (40).

Kazna je stigla u drugom poluvremenu (67), pošto je Džoni iz prve reagovao na povratni pas, a njegov jak udarac završio u mreži oslabljenih gostiju. Optimističmnih posle smanjivanja vođstva u nadoknadi prvog poluvremena (45+7), šutem Guruzete posle kornera, ali nemoćnih da do kraja izdrže neravnopravnu borbu.