Sosijedad ne može da pronađe pravu formu: Bilbao slavio u baskijskom derbiju

13.01.2024 20:50
Detalj sa utakmice Atletik Bilbao - Real Sosijedad Profimedia
Detalj sa utakmice Atletik Bilbao - Real Sosijedad

Fudbaleri Atletik Bilbaa bili su bolji od Real Sosijedada u baskijskom derbiju u okviru 20. kola španske La lige - 2:1 (2:0).

Na početku se igralo uglavnom na sredini terena, da bi u finišu Bilbao preuzeo inicijativu i dao dva brza gola, a oba je postigao Aleks Berenger, u 30. i 42. minutu.

Utakmica nije bila preterano atraktivna i u nastavku, jasno je da Sosijedad nije u dobroj formi u poslednjih mesec i po dana i Atletik je do maksimalno iskoristio.

Ipak, u 88. minutu rezervista Ajhen Munjoz je uposlio Mikela Ojarzabala koji je postigao gol nade za Sosijedad, ali jednostavno nije bilo vremena da gosti izvuku makar bod.

Bilbao je sada treći na tabeli sa 41 bodom i nalazi se u seriji od četiri pobede u prvenstvu, a sada mu sledi okršaj sa Alavesom u Kupu Kralja.

U istom takmičenju Sosijedad će odmeriti snage sa Osasunom, a kada je u pitanju La liga, tim Imanola Barenćee je šesti sa 32 boda.