26.11.2023 18:34
Ludilo u San Sebastijanu: Dva crvena kartona za Sevilju i pobeda Real Sosijedada Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos

Neverovatan meč Real Sosijedada i Sevilje u 14. kolu španske La lige, a na kraju je tim iz San Sebastijana slavio 2:1 (2:0).

Domaćini su poveli već u trećem minutu nesrećnim autogolom Marka Dmitrovića koji je pokušao da interveniše, ali se onda lopta od njegove noge odbila u gol.

Na 2:0 povisio je još jedan igrač poznat fanovima fudbala sa ovih prostora, a u pitanju je bivši napadač Partizana, Umar Sadik. On je odlično reagovao nakon dodavanja Hamarija Traorea i tako svom timu doneo dva gola prednosti.

Nadu Sevilje za povratak dao je Jusef En Nesiri koji je u 60. minutu smanjio na 2:1, ali je onda u 88. usledio pravi šok za Sevilju.

Žuti karton koji je dobio Serhio Ramos je posle VAR provere promenjen u diretkan crveni, a onda je zbog prigovora isti dobio i Hesus Navas, kapiten ekipe.

Sevilja nije mogla do boda sa dva igrača manje, te je Sosijedad na kraju upisao trijumf.