Dmitrović sa klupe gledao poraz Sevilje od Selte, Gudelj proveo 75 minuta na terenu

Autor: Kosta Simetić

17.03.2024 16:22
Slavlje fudbalera Sevilje Guliver/AP Photo/Lalo R. Villar
Slavlje fudbalera Sevilje

Fudbaleri Sevilje poraženi su od Selte 2:1 (0:1) u okviru 29. kola španske La Lige.

Bio je ovo duel 15. i 16. ekipe na tabeli, te se i očekivala veoma napeta utakmica. Sevilja je na početku bila nešto ofanzivnija i prva je došla do gola.

Jusuf En Nesiri je bio najsnalažljivji u kaznenom prostoru i nekako je došao do lopte, koju je potom poslao iza leđa Visentea Guaite za početno vođstvo Sevilje.

Selta se nakon primljenog gola otvorila, preuzela inicijativu, ali su se domaćini odlično branili i uspešno odbijali sve napade gostiju. Imala je Sevilja prilike preko Lukasa Okamposa i Dodija Lukebakija da udvostruči prednost, ali u toj nameri nije uspela, a ubrzo je usledila kazna.

U 72. minutu Karles Perez je dobio pas od Iaga Aspasa i bez oklevanja poslao neodbranjiv udarac u gornji desni ugao gola koji je branio Orjan Niland.

Svega sedam minuta kasnije Džonatan Bamba je poslao odličan centaršut na koji je naleteo Jorgen Strand Larsen, i prelepim golom petom doneo veliki preokret svom timu.

Takođe, na ovoj utakmici za Sevilju 75. minuta odigrao je Nemanja Gudelj, dok je golman Marko Dmitrović meč posmatrao sa klupe.

Selta i posle ovog kola ostaje na 16. poziciji sa 27 bodova, ali sada ima svega bod manje od Sebilje koja je samo jedno mesto ispred na tabeli Primere.