Druga pobeda u sezoni za Granadu: Kadiz i dalje bez trijumfa na gostovanju

03.01.2024 19:12
Fudbaleri Granade Guliver/AP Photo/Fermin Rodriguez
Fudbaleri Granade

Fudbaleri Granade su savladali Kadiz 2:0 (1:0) u 19. kolu španske La Lige i tako pobedom započeli 2024. godinu. Ovo je bio tek drugi trijumf za klub sa stadiona "Nuevo Los Karmenes", dok su gosti sa juga Španije i dalje bez pobede na gostujućem terenu.

Domaćini su bolje otvorili meč i bili konkretniji. Šta više, Lukas Boje je u 18. minutu zatresao mrežu gostiju, ali je njegov pogodak poništen jer je igrao rukom. Upravo Boje se našao u ulozi asistenta u 22. minutu kada je Mirto Uzuni bio precizan. Prvobitna odluka na terenu je bila ofsajd, ali je snimak pokazao da se albanski reprezentativac nije nalazio u nedozvoljenoj poziciji, te je glavni sudija pokazao na centar.

Kadiz je bio poprilično bezopasan u prvih 45 minuta, ali je zato u nadoknadi poluvremena dosuđen penal u njihovu korist. Ipak, nakon gledanja snimka, arbitar je promenio odluku. Granada je tako otišla na pauzu sa minimalnom prednošću.

U drugom delu igre se nastavio pritisak domaćih. Utakmica je i postala znatno lakša za njih nakon što je sudija isključio Rubena Sobrina u 54. minutu. Španac je zbog udaranja protivnika dobio direktan crveni karton. Da će Granada stići do druge pobede u La Ligi u ovoj sezoni bilo je jasno u 70. minutu kada je Brajan Saragosa postavio konačan rezultat.

Tim Aleksandera Medine se nakon ovog trijumfa nalazi i dalje na 19. mestu u zoni ispadanja sa 11 bodov, dok je Kadiz je na 17. poziciji sa 15.