Real goleadom "pečatirao" primat u Španiji i ispratio Granadu u Segundu

11.05.2024 20:25
fudbaleri Reala napunili mrežu Granade Tanjug/AP Photo/Fermin Rodriguez
fudbaleri Reala napunili mrežu Granade

Trebalo je da se desi svetsko čudo pa da Granada naudi Realu u današnjem duelu pred svojom publikom, ali kako kaže naš narod "nije svaki dan Badnji dan", pa su Madriđani goleadom, u svom šampionskom stilu, "pečatirali" nedavno osiguranu titulu La Lige, o istom trošku poslavši rivala u Segundu - 0:4 (0:2).

Razlika u klasi i formi između dva tima velika je kao distanca između zemlje i neba, pa je jedino pitanje bilo ko će sve dati gol i potvrdi fantastičan rezultatski nalet finaliste aktuelne Lige šampiona.

U prvom poluvremenu Fran Garsija (38. minut) i Arda Guler (45+2), a u nastavku dvostruki strelac Brahim Dijaz (49, 58) bacili su protivnika na kolena i još jednom zapretili Borusiji iz Dortmunda pred duel za "ušati pehar" sledećeg meseca.

Neka se spreme "milioneri", kada već Barselona, Atletiko i ostali timovi sa Pirineja ne mogu ništa "kraljevićima". Možda nemački tim, na kraju balade, pronađe protivlek za "otrovne strelice" čete Karla Anćelotija.