Andalužani odoleli Selti: David Hil "začarao" mrežu i doneo bod Kadizu

04.12.2023 23:01
Andalužani odoleli Selti: David Hil "začarao" mrežu i doneo bod Kadizu Guliver/Felipe Mondino

Poslednja utakmica 15. kola španske Primere između Selte i Kadiza završena je bez pobednika - 1:1 (0:1). Iako su gosti iz Andaluzije, zbog crvenog kartona Čusta od 33. minuta bili sa igračem manje, Selta nije u potpunosti iskoristila brojčanu prednost na terenu.

U 57. minutu golom Larsena, na asistenciju Sančeza došli su do izjednačenja, ali, na kraju, nisu mogli do celog plena. Uprkos činjenici da su do kraja utakmice imali čak 26 šuteva ka golu rivala, nisu uspeli još jednom da savladaju neverovatnog Davida Hila.

Rezervni golman Kadiza začarao je mrežu svog tima. Branio nemoguće, na kraju je imao osam sjajnih intervencija i upravo je on glavni razlog što se Andalužani vraćaju kući sa jednim bodom.

Selta je tako ostala u opasnoj zoni, na 18. mestu tabele, sa svega jednim bodom. Ukupno devetim u sezoni, dok je Kadiz zabeležio 12. u takmičenju.