Autor: Kosta Simetić

25.02.2024 16:13
Kris Ramos, fudbaler Kadiza Guliver
Kris Ramos, fudbaler Kadiza

Fudbaleri Kadiza uspeli su da izbore remi protiv Selte u 26. kolu španske La Lige - 2:2 (0:1).

Selta je u ovaj meč ušla kao favorit i na početku je to opravdala, budući da je Iago Aspas u 11. minutu posle dodavanja Luke de la Torea pogodio za početno vođstvo gostiju iz Viga.

Do kraja prvog dela igre nije bilo previše uzbuđenja, da bi Selta drugo poluvreme počela baš kako treba. Manu Sančez je u 58. minutu proigrao Vilijota Svedberga, koji je bio precitan za 2:0.

Nadu Kadizu ulio je svega osam minuta kasnije Huanmi, i od tog momenta situacija na terenu se poprilično promenila. Domaćini su imali inicijativu, ali nisu uspeli da dođu do izjednačujućeg pogotka.

Ipak, četvrti sudija je obelodanio da će se igrati još osam minuta, ali zbog velikog broja prekida, nadoknada je bila i duža, te je Kadiz u 100. minutu preko Darvina Maćisa koji je pokupio odbitak uspeo da dođe do zlata vrednog boda.

Kadiz je sada 18. na tabeli sa 18 bodova, dok je Selta na poziciji ispred, sa tri boda više od današnjeg protivnika.