17.09.2023 22:59
Dmitrović odbranio minimalac Sevilje protiv Las Palmasa: Srpski golman odličan na povratničkom debiju Ramosa Guliver

Fudbaleri Sevilje pobedili su Las Palmas rezultatom 1:0 (0:0) i pomerili se sa začelja tabele La Lige, međutim pitanje je kako bi rekordni osvajač Lige Evrope prošao da mu mrežu nije čuvao Marko Dmitrović.

Strelac jedinog gola za Andalužane bio je Dodi Lukebakio u 71. minutu, momak ovog leta doveden iz berlinske Herte, ali je možda i ključan potez izveo bivši reprezentativac Srbije u zaustavnom vremenu.

Dmitrović je u 93. minutu uspeo da odbrani udarac Pehinje, iako je ovaj sam izašao sam pred njega, tako što je telom "ušao" u šut rivalskog napadača i glavom sprečio izjednačenje.

Inače, junak meča uveden je u igru u 61. minutu, a samo deset minuta kasnije zatresao je mrežu jedine ekipe koja je po dosadašnjem učinku u La Ligi bila gora od Sevilje.

Za Sevilju je inače debitovao Serhio Ramos, posle nedavnog povratka slavnog defanzivca i legende madridskog Reala u njegovu rodnu fudbalsku kuću.