
pre 17 minuta 19: 10
Neverovatno! Štoper Barnlija drugi strelac Sitija u ovoj sezoni Premijer lige
Ofanzivni učinak "građana" je, nakon šest kola, najbolji u šampionatu Engleske - ali sa njim ide i jedna veoma bizarna statistika.
Trener Partizana Željko Obradović govorio je na konferenciji za medije posle pobede njegovog tima (90:81) nad Fenerbahčeom u 18. kolu Evrolige. Srpski tim upisao je osmu pobedu u sezoni i nastavio pohod na mesta koja vode u plej-of, dok je ekipa iz Istanbula upisala osmi poraz.
Obradović je na početku izlaganja istakao da je njegova ekipa htela da se revanšira Feneru za ubedljiv poraz u Istanbulu u prvom okršaju sezone.
"Komentar je taj da su moji igrači želeli da odigraju dobro protiv rivala protiv kog su odigrali jedinu stvarnu lošu utakmicu u ovoj sezoni, pričali smo o tome pre meča. Bili su motivisani da se revanširaju", rekao je Obradović.
Bilo je važno da se uspori Marko Gudurić.
"Marko je izvanredan igrač i oni su izvanredan tim. U pripremi sam razgovarao sa igračima da su nas samo oni dobili veoma lako, sve ostale smo bili na jednu, dve lopte. I Mahmutoglu, koga sam trenirao, posle je bio tu. Oni su neverovatan šuterski tim, što smo mi držali tokom cele utakmice. Oni svi mogu sem Bera da šutnu za tri, to su radili i večeras. Oni to imaju kao snagu, što smo mi branili večeras. Marko im jeste važan, kao i Hejs-Dejvis. Rekao bih da smo igrali dobru odbranu, pre svega naše četvorke, Majk i Pokuševski."
Koliko je tim daleko od postizanja konstantnosti?
"To je najteže u sportu, ta konstantnost i koncentracija Sve polazi od koncentracije. Nemam dilemu da motivisan čovek može sve. Tako je bilo večeras. Bilo je situacija u kojima su žurili, ali su se igrači okretali ka meni i pokazivali mi da znaju da su pogrešili."
Osvrnuo se na povredu Pokuševskog i zašto nije ubacio Bongu u sastav.
"On je dobio udarac u rame, kako će da izgleda ne znam. Posle drugo remena nisam koristio Bongu, imao je visoku temperaturu, odradio je trening ali sam hteo da ga sačuvam. Kad se neko razboli potrebno je nekoliko dana da se vrati u proceduru."
Prokomentarisao je i partiju Tajrika Džonsa.
"Tajrik treba da vodi računa o faulovima. Bila je takva utakmica gde smo morali, uslovno rečeno, da probamo sa dve četvorke, za šta je uslov bila pik end pop igra Šanlijeva. Menjali su se u toj ulozi, bilo je dosta preuzimanja, pokušavali smo da rešavamo na petici, a onda je preuzeo onaj ko je u drugom poluvremenu držao Čas košarke Vašington. Odigrao je izvanredno, ima promenu ritma brz prvi korak. Sve šuteve koje uzima, insistirao sam, budu rezonski, da ne bude kao na početku. Bio je sve to proces, odlazio je u Ameriku, vraćao se. To važi i za Majka. Ja sam neko ko je verovao u treninge, a sad sve više verujem u odmor. U ovom ritmu, ovo nije humano, opet sam im dao slobodan dan sutra. Ne svima, onima koji nisu igrali nisam."
MN Press
O zdravstvenom biltenu.
"Imamo trojicu van tima – Ifea, Vanju i Mitra, plus ti se desi da je Bonga bolestan, da neko ima manju povredu, pa se to svede na 10 igrača, ali to je deo ovog posla. Pronalazimo rešenje, moramo tako. Situacija sa Mitrom i Vanjom je prilično delikatna, neće skoro da se vrate. Ife je ušao u neki ritam treninga ali još ne može da igra u kontaktu. Međutim, moramo da vodimo računa, da ne rizikujemo da dođe opet do povrede."
Za kraj se osvrnuo na tehničke Tajrika i trenera Fenera Šarunasa Jasikevičijusa.
"Video sam situaciju na poluvremenu, nisam tokom utakmice. Dvojica sudija su mi rekla da je treći odlučio. Odluka je bila takva da je posle Pokuševskog on nastavio da igra. Što se situacije sa Šarasom tiče, to pravilo je poznato kao pravilo Ataman, jer je on to više puta radio, pa je doneta odluka da se ne prekida napad protivničkoj ekipi zbog trenera, da to puste, a onda da kazne. Pravilo je da se pusti da igra u kontri teče, a da se onda sankcioniše ono što treba da se sankcioniše", rekao je između ostalog Obradović.
Evroliga, 18. kolo
ČETVRTAK
Monako - Anadolu Efes 94:75
Alba - Real Madrid 69:80
Makabi - Žalgiris 95:78
Armani Milano - Olimpijakos 83:84
PETAK
Baskonija - 94:81
Virtus Bolonja - Asvel 83:69
Bajern - Panatinaikos 69:80
Barselona - Crvena zvezda 74:78
Partizan - Fenerbahče 91:80
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
Kad je Red Bull početkom septembra objavio da je njihov avanturistički sportista Peter Salzmann izveo najduži wingsuit let u istoriji, ta vest je odjeknula u medijima širom sveta. Za mnoge, to je bio još jedan spektakularni trik u nizu, ali za Red Bull to je još jedan dokaz kako ekstremni sportovi funkcionišu kao globalna reklama koja nikada ne prestaje.
Manchester United, pali gigant Premier lige, muči se da prati veće rivale nakon što su prihodi stagnirali, a gubici nastavili rasti. U vlasništvu porodice Glazer i britanskog milijardera Jima Ratcliffea, klub je objavio prihode od 666,5 miliona funti (910 miliona dolara) za fiskalnu godinu koja je završila u junu 2025, uz gubitak od 33 miliona funti.
Kad se zagrebački Sofascore pojavio na CBS Sports Golazo Networku s emisijom Numbers Don’t Lie powered by Sofascore, bio je to trenutak koji je najavio više od puke TV saradnje. Bio je to ulazak u srce američkog sportskog tržišta, kroz najbrže rastući sport na svetu i najbrže rastuću medijsku platformu u SAD.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
26.09.2025 17: 41
Košarkaši Partizana zvanično ulaze u novu sezonu 30. septembra kada će gostovati ekipi Dubaija u prvom kolu Evrolige.
02.08.2025 08: 25
"Kada su nam rekli `ne`, odmah smo odustali. Stvar je u tome što mnogo poštujemo Partizan i Željka Obradovića, sa kojim imam i odličan lični odnos."
12.07.2025 22: 13
Novo lice na klupi crno-belih...
23.05.2025 20: 27
"Što se tiče prvog tima, on će doživeti određene rekonstrukcije, neki igrači će doći, neki ostati, a neki otići, dok imamo i one kojima ističe ugovor", istakao je predsednik Partizana povodom igračkog kadra...
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 21h
pre 45 minuta 18: 43
Trener košarkaša Crvene zvezde, Janis Sferopulos izjavio je pred utakmicu 2. kola Evrolige protiv Bajerna da njegova ekipa mora da popravi odbranu i donosi bolje odluke u napadu u odnosu na duel protiv Olimpije iz Milana.
pre 4 sata 15: 25
Direktor ovog takmičenja Paulius Motiejunas ističe koliko srpski klubovi znače za evropsku košarku.
pre 4 sata 15: 03
Brazilac će posle obavljenih lekarskih pregleda odmah da se priključi timu.
pre 10 sati 08: 50
Pobeda jeste bila na vidiku, ali je veliki broj grešaka zakrčio put kluba sa Malog Kalemegdana ka 1-0 startu Evrolige.
Ostavite komentar