Crno-beli proslavljaju jedan od golova
18.08.2022. • 22:53

PARTIZAN NAJZAD EFIKASAN: Crno-beli sa tri gola prednosti idu na revanš na Maltu

(MN Press)
Partizan pobedio Hamrun rezultatom 4:1 u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu konferencija

Fudbaleri Partizana konačno su odigrali efikasnu utakmicu. Pobedili su Hamrun sa Malte rezultatom 4:1 i napravili veliki korak ka plasmanu u grupnu fazu tog evropskog takmičenja.

Crno-beli tako sa tri gola prednosti putuju na revanš, gde ne bi trebalo da ima problema sa Hamrumom, iako je svakako potrebna opreznost.

Revanš će biti odigran narednog četvrtka na Malti.

Ovo je druga vezana pobeda Partizana, druga od kako je Gordan Petrić preuzeo ekipu umesto smenjenog Ilije Stolice.

Loše je Partizan počeo sezonu. Posle pobede na startu nad Javorom, imali su šest vezanih utakmica bez pobede. Ta serija je prekinuta za vikend u Superligi Srbije, a sada je ostvaren i drugi uzastopni trijumf.

Fantastično je Partizan počeo susret sa Hamrunom na stadionu u Humskoj. Odigrao je prvo poluvreme iz snova. Crno-beli su bili raspoloženi i dali tri gola protivniku.

Golove su dali Rikardo Gomeš, Slobodan Urošević i Fuseni Dijabate.

U drugom poluvremenu kao da su stali. Hamrun je bio opasan, i u 52. minutu preko Gijomea smanjili zaostatak. Ali, Partizan je ponovo zaigrao bolje. Nagrada je došla u vidu gola Andradea, koji je posle duže vremena prikazao dobru igru.

Stadion Partizana. Sudija: Filip Glova (Slovačka).

Strelci: Gomeš 15, Urošević 25, Dijabate 33, Andrade 77 - Gijome 52.

PARTIZAN: Popović - Živković, Marković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Fejsa, Andrade, Dijabate, Menig - Rikardo.

HAMRUN: Bonelo - Korbalan, Bjeličić, Borg, Kamenzuli - Emerson, Gilomje, Prša -  Džoni, Eder, Nedeljković.

Kraj utakmice.

90+3' Ponovo preti Hamrun i ponovo Popović sprečava šok u samom finišu susreta.

90+2' Iznenada se stvorila opasnost pred golom Partizana, ali oprezan je golman Popović.

77' GOOOL!!! Andrade pogađa za 4:1. Odlično je Andrade odigrao dupli pas sa sunarodnikom Rikardom i pogodio za nova tri gola prednosti Partizana.

ČETVRTI GOL PARTIZANA PROTIV HAMRUNA: Andrade nagradio sam sebe za dobru igru / 18.08.2022.

68' Partizan se "probudio". Imali su crno-beli nekoliko prilika, najbolju preko Svetozara Markovića, ali nisu uspeli da dođu do četvrtog gola.

63' Prvi konkretniji napad crno-belih u nastavku. Ipak, bez prave završnice i lopta ide pored gola.

55' Hamrun je bolji u drugom poluvremenu. Imali su gosti nekoliko opasnih napadau nastavku utakmice.

52' Hamrun daje gol za 3:1... Strelac je bio Gilomje posle kornera. Loše je Partizan ušao u drugo poluvreme.

NEOPREZNI PARTIZAN PRIMA GOL OD HAMRUNA: Crno-beli kažnjeni za loš početak drugog dela / 18.08.2022.

Poluvreme, Partizan vodi 3:0.

45+1 Poništen gol Hamruna. Popović je loše intervenisao posle slobodnog udarca, ispustio je loptu, posle čega je dobio udarac u glavu jednog igrača gostujućeg tima. Nekoliko minuta mu je ukazivana pomoć.

GOLMAN PARTIZANA DOBIO KOLENO U GLAVU: Popović loše intervenisao pa umalo nastradao / 18.08.2022.

33' GOOOL! GOOOL! Partizan vodi 3:0. Strelac je ovaj put Dijabate, koji je realizovao sjajan kontranapad Partizana i asistenciju Andradea.

PARTIZAN "MELJE" HAMRUN: Andrade se probudio, gol Dijabatea za 3:0 / 18.08.2022.

25' GOOOOOL!!! Urošević povećava prednost Partizana na 2:0!

UROŠEVIĆ DUPLIRA PREDNOST PARTIZANA: Kapiten crno-belih za 2:0 protiv Hamruna / 18.08.2022.

15' GOL! GOL! GOL! Partizan vodi 1:0! Strelac je Rikardo!

RIKARDO TRESE MREŽU HAMRUNA: Lepa akcija za vođstvo Partizana / 18.08.2022.

10' Prva konkretna akcija Partizana! Menig je šutirao sa 17 metara, ali je lepo odbranio golman gostiju. Nakon toga je neprecizno pokušao Rikardo.

MENIG ZAPRETIO HAMRUNU: Pokušaj Partizana, oprezan golman ekipe sa Malte / 18.08.2022.

6' Nakon konrenra, Kamenculi pokušava iz daljine, ali lopta završava daleko od gola.

5' Prva prilika na utakmici. Džoni je prošao po desnoj strani, i šutirao, ali je oprezan bio Saničanin koji je izblokirao udarac.

4' Ispitivanje snaga na početku utakmice.