pre 6 sati 23: 25
Željko Obradović za TV Arena sport: Odigrali smo pametno kad je bilo najvažnije
Trener Partizana istakao je daje ovo važan trijumf u Evroligi
Marko Beceki fantastičnom vožnjom u Australiji oborio je rekord staze na ostrvu Filip. Posle napornog dana Italijan, ne krije da su bolovi u leđima "gori nego što je očekivao" usled posledica sudara sa Markom Markezom na prethodnoj trci.
Vozač fabričkog tima Aprilije stiže na čuveni "Filip Ajlend" sa dvostrukom kaznom dugoga kruga, nakon što je izazvao incident sa aktuelnim svetskim šampionom u Indoneziji. Iako je iz sudara izašao bez ozbiljnijih povreda, Beceki i dalje oseća posledice, posebno u predelu leđa.
Uprkos fizičkim tegobama, italijanski motociklista je briljirao u danas, zabeleživši najbrže vreme i oborivši rekord staze u slobodnom treningu.
"Moram da priznam da sam očekivao da će biti bolje, naročito popodne. Ali, osetio sam bolove. Ova staza ima mnogo krivina ulevo, i provodimo dosta vremena u nagibu, pokušavajući da izvučemo maksimalno iz motocikla", rekao je Beceki posle treninga.
Objasnio je i zbog čega mu sve to teško pada.
"U tim momentima trpim bolove, ali i prilikom kočenja, kada se uspravim, takođe osećam nelagodnost. Nadam se da će sutra biti bolje, ali sam očekivao da će već danas stanje biti zadovoljavajuće".
Kazna kao prepreka ka pobedi?
Becekijeva dvostruka kazna biće ozbiljna prepreka ka borbi za pobedu u Australiji. Ipak, petak je pokazao da uz brz krug poseduje i odličan tempo za trku.
Tokom treninga je vežbao prolazak kroz zonu produženog kruga, pri čemu je gubio oko 2,6 sekundi, ali ne želi da daje prognoze pred nedeljnu trku.
"Ne znam šta da očekujem. Prvo da se fokusiramo na sutra, jer je to standardan dan. Pokušaćemo da ostvarimo dobar plasman u kvalifikacijama, pa sledi sprint. Tek onda ćemo razmišljati o nedelji i dati sve od sebe. Moramo da se borimo za start iz prva dva reda, kao i uvek, jer je to ključ uspeha. Mnogi vozači su brzi sa mekom zadnjom gumom, pa ćemo pokušati da dodatno unapredimo performanse za sutra".
Na pitanje o novom rekordu staze, odgovorio je sa osmehom:
"Bilo je dobro. Na displeju mi je pokazivalo da je vreme nešto sporije, ali sam svakako bio zadovoljan. Najvažnije je što sam imao dobar osećaj na motoru. Uživao sam danas i generalno sam od jutra imao pozitivan utisak", zaključio je Beceki.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
29.09.2025 18: 20
Markez je do titule u kraljevskoj klasi stigao na fabričkom Dukatiju u Japanu. On je kroz cilj prošao kao drugi iza klupskog kolege Frančeska Banjaje i to mu je bilo dovoljno da dođe do dugo čekanog trofeja.
14.09.2025 14: 46
Sledeća trka vozi se u Japanu na stazi "Montegi" od 26.do 28. septembra.
14.09.2025 14: 07
Već na startu trke sudali su se Mir i Zarko, pa su već u prvom krugui završili trku.
13.09.2025 16: 00
Vozač Aprilije najbrže je obrnuo 14 krugova (19:52.96) na stazi u San Marinu.
pre 12 sati 17: 44
Epl dogovorio saradnju sa Formulom 1 u vrednosti od 600 miliona evra.
pre 21 sat 08: 20
Vozač Aprilije briljirao u prvoj akciji novog Moto GP vikenda.
16.10.2025 14: 15
Sezona 2025. nije savršena za VR46, ali predstavlja značajan pomak u odnosu na 2024. godinu. Treba imati na umu da je ovo tek četvrta sezona VR46 u Moto GP, nakon debitantske 2022.
16.10.2025 11: 28
Odmah nakon incidenta, vozač iz Riminija je priznao grešku i izvinio se Markezu, a obojica su se tada srela u medicinskom centru. Markez je kasnije na društvenim mrežama pozvao fanove da ne zameraju Italijanu, rekavši da su takve situacije deo sporta.
Ostavite komentar