pre 12 minuta 19: 04
(UŽIVO) Srbija - Španija: "Orlići" jure finale Evropskog prvenstva
Izabranici Nemanje Jovanovića večeras (21.00 Tv Arena Premium 5) igraju protiv "crvene furije" u Ljubljani na šampionatu do 20 godina.
Tanug/AP Photo/Shuji Kajiyama, Pool
Holandski vozač Maks Ferstapen ostvario je trijumf u trci za Veliku nagradu Japana, što je njegov četvrti trjumf u nizu na stazi "Suzuka" i to pred više od 260.000 navijača.
Aktuelni šampion Formule 1 uspeo je da odbrani pol-pozicu sa zvaničnog treninga, a iza sebe je ostavio vodeđeg u generalnom plasmanu Landa Norisa i njegovog kolegu Oskara Pjastrija.
Nije ovo bile preterano uzbudljiva trka u "najbržem cirkusu na svetu", budući da je Ferstapen odvozao jednu od svojih najbojih trka i nije dozvolio nikome da ga ugrozi na putu do pobede.
"Volim Japan, volim stazu 'Suzuka' i srećan sam zbog ostvarene pobede. Bio je ovo neverovatan vikend za mene, pokazali smo svi zajedno šta možemo i nagrada je stigla u vidu trijumfa. Idemo dalje, ne želimo ovde da se zastavljamo", rekao je šampion posle trke u Japanu.
Četvrtu poziciju na ovoj trci osvojio je Šarl Lekler, peti je bio Džord Rasel, a iza njih su bili Andrea Kimi Antoneli, Luis hamilton, Isak Hadžar, Aleksander Albon i Oliver Berman.
Pobedom u trci za veliku nagradu Japana Ferstapen je prišao Norisu na samo bod zaostatka u generalnom plasmanu vozača, a naredna prilika za njihov okršaj biće već narednog vikenda kada se vozi trka za Veliku nagradu Bahreina, uz direktan prenos na TV Arena sport.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
Svetsko prvenstvo izgleda kao najglobalniji sportski događaj, ali lista pobednika govori nešto drugo. Od 1930. godine titulu je osvojilo samo osam zemalja: Brazil, Nemačka, Italija, Argentina, Francuska, Urugvaj, Engleska i Španija. To je zatvoren krug fudbalske moći.
Ovo će biti prva utakmica turnira kojoj će Sheinbaum prisustvovati.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
01.04.2026 20: 20
Četvorostruki svetski šampion bio je frustriran osmim mestom na stazi "Suzuka", priznajući da je odbrojavao krugove do kraja samo da bi što pre završio trku i rešio se problematičnog bolida.
29.03.2026 15: 10
Višestrukli svetski prvak, razočaran bolidom Red Bula ove sezone, sve je bliži odluci da na kraju sezone završi karijeru kad već nije konkurentan.
29.03.2026 14: 50
Italijan je posle trijumfa najmlađi lider Formule 1 u istoriji.
27.03.2026 19: 05
Holandski vozač je prvi trening završio na sedmoj poziciji, dok je u drugom pao na deseto mesto, uz primetan zaostatak. Tokom dana su se pojavili i izraženi problemi sa balansom bolida, naročito posle promena u podešavanjima.
pre 1 sat 17: 37
Trka za Veliku nagradfu Belgije vozi se u nedelju od 15.00 časova.
pre 1 sat 17: 19
Trka za VN Belgije vozi se u nedelju od 15.00 časova. Sve treninge i kvalifikacije kao i samu trku možete pratiti na Adrenalinu.
17.07.2026 18: 50
Vodeći u šampionatu Formule 1 bio je najbrži na drugom treningu na stazi Spa-Frankoršamp
17.07.2026 16: 58
Sjajni vozač ekipe Mercedes u šampionatu Formule 1 podelio delove dragocenog razgovora koji je vodio sa jednim od najvećih tenisera svih vremena tokom Vimbldona.
Ostavite komentar