pre 13 minuta 13: 38
Čudna priča golmana Nikite Hajkina: Četiri pasoša, ali sa Norveškom ide na Mundijal!
FIFA će po svemu sudeći dozvoliti golmanu Bode Glimta da brani za selekciju Norveške na Mundijalu.
TV Arena sport
Druga po redu trka "24h Kule", koja je privukla veliku pažnju ljubitelja moto sporta u regionu, vozi se 28. septembra 2024. godine na stazi Motodrom Kula, s početkom u 18:00 časova. Ova jedinstvena i izuzetno zahtevna trka mopeda traje punih 24 sata i okuplja timove iz različitih delova Evrope, predstavljajući jedan od najtežih izazova u svetu moto sporta.
Premijerna trka ovog tipa, održana u oktobru 2023. godine, privukla je 18 timova iz tri države, dok se ove godine očekuje učešće čak 30 ekipa iz pet zemalja. Rast broja učesnika neosporno dokazuje popularnost i značaj ovog događaja, koji se brzo pozicionira kao prestižna trka na Balkanu.
Ono što "24h Kule" čini jedinstvenom jeste jednostavnost pravila u kombinaciji sa ogromnim izazovom: šest vozača deli jedan moped, poput Tomos Automatika, koji se ne gasi tokom cele trke. Pobednik je tim koji izveze najviše krugova u 24 sata. Prošlogodišnja pobednička ekipa AMP iz Domžala u Sloveniji postavila je impresivan rekord od 1.862 kruga, postavivši visoke standarde za ovogodišnje učesnike.
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
“Trka nije samo fizički iscrpljujuća, već zahteva i izuzetnu koordinaciju i timsku strategiju, jer su vozači i mopedi konstantno pod pritiskom. Zbog toga se "24h Kule" s pravom smatra najtežom moped trkom na Balkanu i jedinstvenim događajem u svetu moto sporta.” navodi idejni tvorac i organizator Igor Gašparević.
“Pozivamo sve ljubitelje moto sporta i adrenalina da nam se pridruže i podrže svoje omiljene timove. "24h Kule" garantuje nezaboravno iskustvo, ispunjeno uzbuđenjem i nepredvidivim trenucima, kako za učesnike, tako i za gledaoce.”
“Svakome ko želi da uživo pogleda ovaj spektakl predlažem da nikako ne propusti otvaranje i sam start trke, smenu dana i noći, nebitno da li večernju ili jutarnju i sam kraj trke koji će zasigurno biti uzbudljiv. Vidimo se 28. septembra na stazi Motodrom Kula!” završava svoju izjavu Gašarević.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
06.10.2024 09: 20
Prvo mesto u generalnom plasmanu vozača drži Horhe Martin sa 392 boda, dok je Frančesko Banjaja drugi sa 382.
11.09.2024 16: 15
Proizvođači motora Honda i Alpin počinili su "proceduralno kršenje propisa" o ograničenju troškova u Formuli 1.
04.08.2024 16: 48
Vozač Dukatija Italijan Enea Bastijanini pobednik je današnje trke u Moto GP šampionatu za Veliku nagradu Velike Britanije na stazi u Silverstonu.
04.05.2024 21: 28
Vozač Red Bula Holanđanin Maks Ferstapen pobedio je večeras na drugoj sprint trci u sezoni, koja je vožena uoči Velike nagrade Majamija u Formuli 1.
pre 22 sata 15: 29
Ipak, potencijalni transfer nije jednostavan, jer tim sa Ostrva već ima dugoročno rešeno vozačko pitanje, Lando Noris ima ugovor do 2028, dok je Oskar Pjastri vezan do 2029. godine.
09.04.2026 17: 40
Sve ukazuje na to da Moto GP uskoro može dobiti novo veliko rivalstvo ili možda čak i partnerstvo koje bi moglo obeležiti naredne godine ovog sporta.
09.04.2026 12: 10
Đanpjetro Lambijaze dogovorio je odlazak u Meklaren od 2028. godine.
07.04.2026 16: 28
Poslednji put takav scenario dogodio se pre 23 godine, 6. aprila 2003, kada je Đankarlo Fizikela trijumfovao u Interlagosu u haotičnoj trci za Veliku nagradu Brazila, dok je Valentino Rosi slavio u Suzuki, tokom vikenda obeleženog tragičnom pogibijom Dajđira Kata.
Ostavite komentar