pre 3 sata 23: 03
Selta slavila na "Bernabeuu" posle 19 godina: Real prvi put ove sezone poražen kod kuće uz tri crvena kartona!
Okončani su današnji mečevi u La Ligi...
Tanjug/AP Photo/Kamran Jebreili, File
Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton preći će na kraju sezone u ekipu Ferari u šampionatu Formule jedan, prenosi španski sportski list As.
Španskilist ističe da je dobio potvrdu da će Hamilton do kraja ove sezone da vozi za Mercedes, a potom će potpisati ugovor sa Ferarijem.
"Blizu smo potpisa decenije u F1. Hamilton se nalazi na korak od prelaska u Ferari. Konačni dogovor bi uskoro trebalo da bude finalizovan, ali sedmostruki svetski šampion želi da sa crvenim bolidom osvoji još jednu titulu pre nego što završi karijeru u F1", navodi španski list, koji se poziva na pojedine italijanske medije.
Britanac će u timu Ferarija zameniti Španca, Karlosa Sainca, a u italijanskom timu bi trebalo da vozi zajedno sa Šarlom Leklerom koji će u tom timu biti do 2029. godine.
Hamilton ima ugovor sa Mercedesom do kraja 2025. godine. Međutim, španski list tvrdi da britanski vozač ima "izlaznu" klauzulu u ugovoru koja mu omogućava da raskine saradnju sa Mercedesom.
Finac Kimi Raikonen je 2007. osvojio poslednju titulu za Ferari u F1 u konkurenciji vozača, a italijanski tim je 16 puta trijumfovao u konkurenciji konstruktora, a poslednji put 2008. godine.
Hamilton (39) je u karijeri osvojio sedam titula u F1, a poslednju 2020. godine.
Nova sezona u šampionatu F1 počinje drugog marta trkom za Veliku nagradu Bahreina, ukupno će ih biti voženo 24, a poslednja je planirana za osmi decembar u Abu Dabiju.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
17.09.2025 23: 00
Nije ovo sezona kakva se očekivala od Luisa Hamiltona, ali ništa još nije gotovo.
19.08.2025 16: 10
Britanac je trenutno na šestom mestu ugeneralnom plasmanu i ima 109 bodova, dok je njegov klupski kolega Šarl Lekler peti sa 151 bodom.
04.08.2025 10: 00
Višestruki prvak Formule 1 završio je VN Mađarske bez plasmana kada je reč o bodovima, nakon što je startovao sa 12. mesta.
25.07.2025 09: 20
Na prvom mestu u šampionatu je trenutno Oskar Pjastri, a prati ga klupski kolega iz Ferarija.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 8 sati 18: 11
Margarida i Lando upoznali su se još 2023. godine, kada je između njih započela diskretna romansa. Ipak, tek početkom 2025. odlučili su da svoju vezu učine javnom, pojavljujući se zajedno na događajima.
pre 9 sati 17: 49
Britanac je u dramatičnom finišu sezone stigao do titule zahvaljujući trećem mestu u Abu Dabiju, što mu je donelo dva boda prednosti u odnosu na Maksa Ferštapena.
pre 10 sati 16: 05
Idol mu je Valentino Rosi. Legendarni vozač Moto GP je uvek bio uz mladog Britanca, čak ga je u nekim situacijama i savetovao.
pre 10 sati 16: 05
Poslednja trka sezone Formule 1 donela je veliko uzbuđenje i neizvesnost do samog kraja...
Ostavite komentar