pre 1 sat 23: 42
Đoan Penjaroja posle Asvela: Želimo do kraja Evrolige da sve pobedimo
Trener Partizana svestan je da nisu odigrali dobra meč, ali najvažnije je da su slavili protiv francuske ekipe.
Tanjug/AP Photo/Marco Ugarte
Naredne godine u šampionatu Formule 1 biće održano šest sprint trka, saopšteno je danas na sajtu takmičenja, prenosi Skaj sports. Sprint trke biće održane u Austriji, Brazilu, Ostinu, Kataru, Kini i Majamiju.
"Sa zadovoljstvom objavljujem šest uzbudljivih mesta za sprint trke, uključujući dva nova domaćina, Kinu i Majami, koji će pružiti sjajne trke našim navijačima. Od stvaranja, sprint je doneo veću gledanost, više zabave i povećano angažovanje navijača na društvenim i digitalnim platformama. Mi se radujemo uzbudljivim događajima naredne godine", izjavio je predsednik F1 Stefano Domenikali.
Britanski mediji podsećaju da su sprint trke u F1 uvedene 2021. godine kako bi tokom trkačkog vikenda porasla gledanost. Trke su na 100 kilometara, a prvih osam vozača osvajaju bodove.
Nova sezona u šampionatu F1 počinje drugog marta 2024. trkom za Veliku nagradu Bahreina, a titulu brani Maks Ferstapen i Red Bul.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
23.03.2026 16: 44
Na startu sezone, u prve dve trke, Lekler je oba puta kretao sa četvrte pozicije, što potvrđuje da i dalje ostaje konkurentan, ali uz znatno drugačiji pristup.
23.03.2026 15: 20
Mnogi smatraju da je Aprilija u poslednjih nekoliko meseci značajno smanjila zaostatak za Dukatijem, naročito tokom Markezevog odsustva krajem 2025. godine.
22.03.2026 19: 33
Vozač Aprilije trijumfovao u Brazilu, pred klupskim kolegom Horheom Martinom i Fabijom Di Đinantonijom.
21.03.2026 20: 42
Trka za Veliku nagradu Brazila vozi se u nedelju 22. marta sa početkom u 19.00 časova.
Ostavite komentar