Partizan slavio u odbojkaškom "večitom derbiju" protiv Crvene zvezde

17.03.2024 20:30
Duel na mreži sa meča odbojkaša Crvene zvezde i Partizana MN Press
Duel na mreži sa meča odbojkaša Crvene zvezde i Partizana

Odbojkaški "večiti derbi" pripao je Partizanu. U poslednjoj utakmici 21. kola Superlige Srbije, crno-beli su kao domaćini savladali lidera domaćeg prvenstva Crvenu zvezdu sa 3:1 po setovima (25:23,20:25,25:18,25:13)

Partizan je dobro otvorio meč, mada se sve do 6:5 igrao poen za poen. Onda je usledila serija crno-belih, a bivši igrač Crvene zvezde, Lazar Marinović sa tri poena doneo je prednost Partizanu. Vratili su crveno-beli "tri" poena, ali su jurili prednost domaćina. Ponovo je Partizan dodao "gas" i vezao četiri poena i vrlo brzo je na semaforu bilo 15:10. Održavali su prednost domaći odbojkaši, iako je izgledalo da će ih gosti stići, ipak za 25:23 pobrinuo se Petrović.

Drugi set je priprao odbojkašima Crvene zvezde, koji su tako vratili rezultatsku ravnotežu. U trećem setu igrao se poen za poen,da bi crno-beli "pobegli" kod rezultata 20:16 i došli do 23:16. Ipak, Dopuđ je doneo poslednji poena za 25:18.

U četvrtom setu, izabranici Bojana Janića napravili su seriju od 5:0. Pokušali su da ih stignu crveno-beli, ali je na 6:2, ponovo usledila serija crno-belih.

Pri rezultatu 20:12, Partizan je došao do četiri vezana poena, i stigao do 24:12. Na kraju greška Starovića odlučila je pobednika u "večitom derbiju".

Partizan je posle ove pobede skočio na treće mesto i ima 43 boda, dok je Crvena zvezda uprkos porazu zadržala lidersku poziciju. Najefikasniji u timu Partizana bio je Milija Mrdak sa 16 poena, a pratio ga je Lazar Marinović sa 12.

Kod Crvene zvezde najefikasniji je bio Aleksandar Stefanović sa 11 poena.