Njukasl "petardom" ispratio Šefild u Čempionšip: Mančester junajted "prosuo" bodove protiv Barnlija

27.04.2024 17:58
Fudbaleri Njukasla Tanjug/Owen Humphreys/PA via AP
Fudbaleri Njukasla

Fudbaleri Njukasla su nakon preokreta slavili protiv Šefild junajteda 5:1 (1:1) u 35. kolu engleske Premijer lige. Šefild je tako i matematički ostao bez šansi za osptanak i od sledeće sezone će biti novi član Čempionšipa.

Domačin je izuzetno loše ušao u meč jer su nakon svega pet minuta igre gosti vodili golom Anela Ahmedhodžića. "Svrake" su nakon toga u potpunosti preuzele inicijativu, a pogodak za izjednačenje je postigao Aleksander Isak u 26. minutu. Mogao je Šefild do novog vođstva, ali izabranici Krisa Vajldera nisu iskoristili šanse.

Već na startu drugog poluvremena, Bruno Gimaraeš je doneo preokret Njukaslu. Isak se ponovo upisao u strelce u 61. minutu, a nakon toga je Ben Ozborn postigao autogol. Potpuni slom "oštrica" se dogodio do kraja meča. Kalum Vilson je takođe tresao mrežu, a da su malo bolju završnicu imali igrači ekipe Edija Haua, razlika je mogla da bude i još veća.

Mančester junajted je remizirao sa Barnlijem na "Old Trafordu" 1:1 (0:0) i tako otežao sebi borbu za plasman u Ligu šampiona.

"Crveni đavoli" su dobro otvorili meč i stvarali šanse ali nisu uspeli da stignu do vođstva. Gosti su takođe mogli do pogotka u prvih 45 minuta, ipak Andre Onana je ostao nesavladan.

Izabranici Erika Ten Haga su u potpunosti preuzeli inicijativu u drugom delu igre. Imali nekoliko prilika da povedu i na kraju su uspeli pogotkom Entonija u 79. minutu. Iako je delovalo da će domaćin tako stići do pobede, Andre Onana je bio neoprezan i napravio penal pred kraj utakmice. Precizan sa "bele tačke" bio je Zeki Amduni.