pre 26 sekundi 10: 30
Bajer i Hofenhajm vrebaju priključak borbi za mesto tik iza, standardno, moćnog Bajerna
Dva kluba iz pratnje Bavaraca ima priliku da makar malo smanji bodovni zaostatak za "večitim" šampionom Nemačke u fudbalu.
Tanjug/AP Photo/Petr David Josek
Selektor fudbalske reprezentacije Italije, Lućano Spaleti je izjavio da su njegovi igrači zasluženo prošli u osminu finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.
"Azuri" su nakon remija sa Hrvatskom (1:1) obezbedili drugo mesto u grupi B i tako zakazali duel sa Švajcarskom u osmini finala. "Vatreni" su poveli golom Luke Modriće, ali je Matija Zakanji u 97. minutu doneo izjednačenje Italiji i plasman u narednu rundu sa drugog mesta u grupi.
"Ovo je fudbal. Neke stvari moramo da ispravimo. Možemo da budemo zadovoljni rezultatom, ali je potrebno da pokažemo više", izjavio je Spaleti.
Selektor Italije je istakao i kako u ovakvim situacijama niko ne pita kako ste igrali, već se računa samo prolaz dalje.
"Kada dođu ovakve situacije niko vas ne pita da li ste igrali dobro ili loše. Zadovoljan sam kako je Rikardo Kalafjori izneo loptu i asistirao, ali u odbrani moramo da igramo bolje. Bilo je dosta nelogičnosti u igri i banalnih grešaka, ali smo zasluženo prošli u osminu finala EP", istakao je Spaleti.
Sve ostale mečeve grupne faze, kao i sve utakmice u nokaut fazi, možete pratiti u direktnom prenosu na kanalima TV Arena sport.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
21.11.2023 22: 03
Čak pet italijanskih trenera ćemo gledati na Evropskom prvenstvu koje se održava u Nemačkoj naredne godine. To je ujedno i rekord kada je u pitanju broj trenera iz jedne države na najvećoj smotri u Evropi.
25.07.2025 18: 50
Govorio je nekadašnji italijanski selektor o periodima na klupi Italije i Napolija...
08.06.2025 19: 40
Selektor fudbalske reprezentacije Italije Lučijano Spaleti saopštio je danas da će podneti ostavku na tu funkciju posle meča sa Moldavijom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
01.06.2025 20: 59
Deluje da postoje nesuglasice sa selektorom Italije...
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
USKORO!
Sve o sportu na jednom mestu
APP TV Arena sport
2 dana
Ostavite komentar