pre 5 sati 23: 12
Napokon pobeda: Atletiko prekinuo niz poraza
Klub iz Madrida slavio protiv Espanjola sa 4:2 u 25. kolu La Lige.
Profimedia
Sedmi dan trajanja Evropskog prvenstva u Nemačkoj donosi, za navijače u Srbiji najvažniji duel protiv Slovenije, ali i, bez dileme, najveći derbi dosadašnjeg trajanja EURO između Španije i Italije.
Dva tima će se sastati u derbi meču 2. kola grupe B i ko god od ove dve ekipe da trijumfuje obezbediće plasman u drugi krug takmičenja, budući da su i Španci i Italijani osvojili po tri boda u uvodnom meču EP.
"Italija je aktuelni evropski šampion i sa mnogo respekta ulazimo u ovaj duel, Znamo da ćemo sa druge strane terena imati kvalitetan tim i da će nam biti potrebno mnogo uloženog truda da stigemo do pobeda, što je naš osnovni cilj. Duel Španije i Italije predstavlja klasik evropskog fudbala i verujem da će navijači uživati, a da će se oni koji su privrženi našem timu na kraju i radovati", rekao je trener Španije, Luis de la Fuente.
Sličnog razmišljanaj je i iskusni Lučano Spaleti koji će sa klupe predvoditi selekciju Italije i koji je tokom bogate karijere imao mnoštvo ovako važnih duela.
"Idemo da pobedimo. U to ne treba sumnjati, mada smo apsolutno svesni da to neće biti uopšte lako. Španija je vrhunska ekipa, koju predvodi sjajan trener i očekujem veliku borbu, kakva je uvek i bila kada su se na terenu našle ove dve reprezenacije. Mi smo se dobro pripremali za Italiju i neću da krijem da želimo pobedu", rekao je Spaleti.
UEFA EURO 23024
GRUPA B
Hrvartska - Albanija 2:2 (0:1)
/Kramarić 74', Gjasula (OG) 76' - Gjasula 90+5', Lači 11'/
Španija – Italija 21.00 (A1P)
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
23.03.2025 11: 16
Došao je trenutak da dobijemo učesnike pretposlednje etape takmičenja pod okriljem UEFA, u kom tron brani "crvena furija".
19.11.2024 10: 27
"Crvena furija" u 17 mečeva ubeležil 14 pobeda, dva remija i poraz od Kolumbije.
24.09.2024 23: 50
Posle odluke na koju čekalo tri meseca, Evropska kuća za sudijska pitanja na čelu sa Markom Rozetijem, iznela je detaljnu analizu - a ona je nedvosmislena: Bilo je penala!
12.08.2024 14: 45
Bek Real Madrida od 18. januara nije osetio gorčinu poraza igrajući za Real i Španiju.
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 9h
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
Ostavite komentar