pre 8 minuta 01: 47
(UŽIVO) JAP - ŠVE (0:0); TUN - HOL (0:2): Poluvreme!
Sve utakmice Svetskog prvenstva možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Tanjug/AP Photo
Rešeno je pola misterije oko imena polufinalistkinja Rolana Garosa u ženskoj singl konkurenciji, jer su Karoliha Muhova i Arina Sabalenka preskočile današnje prepreke i ostale u borbi za titulu sa Grend slema na šljaci.
Prvo je Puhova, kao 43. reket sveta, rezultatom 2:0 (7:5, 6:2) pobedila Ruskinju Anastasiju Pavljučenko. I ponovila svoj najbolji plasman na turnirima najviše kategorije iz 2021. godine, kada je ušla u Top četiri na US openu.
Posle toga je na teren izašla i drugoplasirana na WTA listi, koja je takođe u dva seta eliminisala Elinu Svitolinu iz Ukrajine - 6:4, 6:4, pa će sada drugi put u karijeri na crtu Muhovoj. Prethodno je Sabalenka dobila međusobni duel iz 2019. godine (7:5, 7:6).
Sutra su na programu još dva četvrtfinala, između Brazilke Baeatriz Hadad Maje i Tunižanke Ons Žaber, koja je bila kobna za jedinu srpsku predstavnicu Olgu Danilović, te između fascinatne Poljakinje Ige Švjontek i Amerikanke Koko Gof.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
26.05.2026 16: 03
"Nije li licemerno tražiti veći novac..."
26.05.2026 13: 35
Pusti je da se ponada - pa je vrati na zemlju...
24.05.2026 11: 00
Rolan Garos ponovo otvara svoja vrata, Pariz je spreman za dve nedelje teniskog spektakla, drame, a jedno ime i dalje stoji iznad svih kada je reč o pažnji publike, emociji i očekivanjima - Novak Đoković.
21.05.2026 17: 52
Srdačan susret na Rolan Garosu...
pre 8 sati 17: 36
Posle drame srpski teniser izgubio od Litvanca Vilijusa Gaubasa sa 3:2.
pre 8 sati 16: 58
Talentovana 18-godišnjakinja uspešno je prošla sve prepreke u kvalifikacijama, a odlučujući korak napravila je pobedom nad Kineskinjom Lin Žu sa 2:0
pre 9 sati 16: 01
Njihov trening na "centralnom terenu" privukao veliku pažnju medija.
pre 10 sati 14: 56
O kitnjastom peharu prestižnog turnira priča se već dugi niz godina
Ostavite komentar