pre 2 minuta 22: 24
Međedović stao već u prvom kolu Montreala: Argentinac bolji od srpskog tenisera
Hamad Međedović poražen je od Huana Manuela Serendula 2:0, po setovima 6:4, 6:2 u prvom kolu Mastersa u Montrealu.
Tanjug/AP Photo/Jim Rassol
Počev od ovog meseca, Petra Kvitova će ponovo igrati takmičarske teniske mečeve, boriti se za WTA pobede, bodove i titule. Na ponos sina, zbog čijeg rođenja je neko vreme pauzirala karijeru.
Konkretno, 15 meseci trudničkog i porodiljskog bolovanja, uželevši se za to vreme treninga i nadmetanja sa rivalkama širom sveta. Naravno, uz svest da će nadalje profesionalne obaveze prilagođavati porodici.
"Stvarno mi nedostaju tenis i takmičenja", priznala je Čehinja putem društvenih mreže, odakle je i stigla vest o povratku dvostruke osvajačica jedinog Grend slema na travi, poznatijeg kao Vimbldon.
Vreme će pokazati koliko je prirodno duga pauza ostavila traga i koliko još ova 34-godišnja vlasnica jedne olimpijske bronzane medalje može da potraje na najvišem nivou. Počev od turnira u Ostinu, krajem ovog meseca, odnosno Mastersa u Majamiju u Indijan Velsu.
Kvitova ima 31. šampionsku krunu u karijeri, a najbolji plasman na WTA listi bilo joj je drugo mesto iz 2011. godine.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
18.06.2025 15: 15
Treći Grend slem sezone igraće se od 30. juna do 13. jula
01.01.2024 13: 18
Češka teniserka, Petra Kvitova propustiće celu takmičarsku 2024. godinu, ali na sreću, nije u pitanju nikakva povreda, već vrlo lepa vest koju je dvostruka šampionka Vimbldona podelila sa javnošću.
20.12.2023 18: 00
Čuvena teniserka uveliko se priprema za novu WTA sezonu, pošto se oporavila od povrede.
17.04.2023 09: 43
Najboljeplasirana srpska igračica i ove nedelje je Aleksandra Krunić na 127. mestu, Olga Danilović je 135, a Natalija Stevanović 203. teniserka sveta.
pre 2 minuta 22: 24
Hamad Međedović poražen je od Huana Manuela Serendula 2:0, po setovima 6:4, 6:2 u prvom kolu Mastersa u Montrealu.
pre 2 sata 19: 32
Najbolji teniser sveta Janik Siner izazvao je zabrinutost teniske javnosti nakon što je u utorak hitno pregledan u privatnoj ortopedskoj klinici u Milanu, prenose italijanski novinari, manje od mesec dana pred početak US Opena.
pre 10 sati 12: 13
Prva teniserka sveta Arina Sabalenka podržala je obavezno genetsko testiranje i poručila da ženska konkurencija mora da ostane pravedna.
pre 14 sati 08: 10
Specijalne pozivnice za učešće u pojedinačnoj konkurenciji u ženskoj konkurenciji dobile su Venus Vilijams, Tejlor Taunzend, Sloan Stivens, Kerolajn Dolhajd, Darja Vidmanova, Lois Boason i Elvina Kalijeva.
Ostavite komentar