pre 4 minuta 21: 27
(UŽIVO) UEFA Liga šampiona Bajern - Real Madrid (1:1): Bez uzbuđenja na meču Arsenal-Sporting (0:0)
U prvom meču Bajern je slavio u Madridu 2:1, dok je Arsenal pobedio Sporting u gostima 1:0.
PsnewZ / Bestimage / Profimedia
Italijanski teniser Janik Siner osvojio je masters u Monte Karlu pošto je u velikom finalu savladao Karlosa Alkaraza sa 2:0 (7:6, 6:3), čime je ne samo stigao do novog pehara u karijeri, već je i na ATP listi prestigao do sada vodećeg španskog tenisera.
Navedeni duel bio je 17. međusobni okršaj dvojice tenisera koji su zavladali "belim sportom" i trenutnni odnos pobeda iznosi 10:7 u korist Karlosa Alkaraza.
Mnogi poznavaoci teniskog sporta ne mogu da daju odgovor na pitanje ko je od navedene dvojice bolji, a tome u prilog govori i statistika koja je bila aktuelna uoči finalnog meča u Kneževini.
Naime, u tom momentu njih dovjica su zajedno bili 132. nedelje na vrhu ATP liste i to obojica po 66 nedelja.
Istovremeno, u međusobnim mečevima odigrali su ukupno 3.302 poena, a odnos je iznosio 1.651:1.651.
Zaista, podaci za nevericu i teniske anale.
Finalni meč u Monte Karlu doveo je do promene u navedenoj statistici, ali ne bilo čudno da se obojica teisera uskoro ponovo izjednače u navedenim parametrima...
Ovim trijumfom Janik je kompletirao nestvaran niz, pošto je prethodno osvojio i Indijan Vels i Majami, pa je sada vezao tri masters titule zaredom. Time je postao prvi teniser posle Novaka Đokovića 2015. godine koji je osvojio prva tri masters turnira u sezoni.
Za Sinera je ovo još jedan dokaz da trenutno igra najstabilniji tenis na svetu. Nije morao da briljira u svakom poenu, ali je znao kada da pritisne, kada da sačeka grešku i kada da kazni svaku Alkarazovu pukotinu.
A kada je rival u finalu napravio 45 neiznuđenih grešaka, Italijan je to umeo da pretvori u još jedan veliki trofej.
Janiku je pored prvog mesta, 1.000 ATP poena, titule, pripao i ček na 974.000 evra.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
30.03.2026 08: 44
Posle Mastersa u Majamiju, objavljena najnovija ATP lista.
14.04.2026 18: 08
Debata oko toga ko je trenutno najbolji na svetu ne jenjava iz dana u dan...
13.04.2026 11: 00
Boravak na turniru, sasvim logično, donosi i privilegije koje gledaoci nemaju. Treninzi igrača otkrivaju mnogo više nego što se misli - od taktičkih priprema do raspoloženja igrača tog dana. U prolazu se mogu čuti razgovori iza kulisa, videti kako igrači funkcionišu van reflektora i kako reaguju kada nisu pod direktnim pritiskom meča.
13.04.2026 09: 51
Njabolji teniser sveta svih vremena nije menjao plasman, iako nije učestvovao ni na Mastersu u Monte Karlu.
pre 3 sata 17: 52
Njegovo odustajanje sa turnira znači i gubitak značajnog broja bodova, s obzirom na to da je prošle godine stigao do finala.
pre 5 sati 15: 32
Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Barseloni, pošto je danas u osmini finala pobedio Australijanca Aleksa de Minora rezultatom 6:3, 6:4.
pre 6 sati 15: 22
Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće na predstojećem masters turniru u Madridu, saopštili su danas organizatori takmičenja.
pre 6 sati 14: 34
Za jedne kvarno, za druge legitimno...
Ostavite komentar