pre 8 minuta 09: 20
Regionalni "večiti derbi" srpskih košarkaških elitara: Kome je više stalo do ABA lige?
Crvena zvezda i Partizan igraju prvi ovosezonski derbi u jadranskoj konkurenciji.
Tanjug/AP Photo
Aleksandar Zverev nadao se plasmanu u finale Rolan Garosa u karijeri, ali nemački teniser imao je nesreću da naleti na raspoloženog Kaspera Ruda, pa je Norvežanin sa tri brza i jednostavno dobijena seta otišao tamo gde je bio i prošle godine u ovom vreme na turniru u Parizu.
A, kako iz prve ruke poznaje i moć drugog finaliste Novaka Đokovića više je nego pozvan da prognozira ishod sutrašnjeg duela na Centralnom terenu "Filip Šatrije" kompleksa.
"Kasper je u finalu sa razlogom i, ako je tako, sigurno je da ima šanse za titulu, jer je dobar teniser. Da li je Novak favorit? Naravno, nema ni najmanje dileme. Zna kako se pobeđuje u ovakvim situacijama, ali i Kasper igra odličan tenis. Međutim, ako bih se kladio, mislim da ne bih mnogo novca stavio na Ruda. Da li ima šanse? Da, ima ih. Igra neverovatno i zaslužuje da bude u finalu", smatra Zverev.
U isto vreme, 26-godišnjak bez ijednog Grend slem trofeja u karijeri sluti u kakav bi problem mogao da upadne Srbin. Sada kada ima novu priliku da izbije na vrh liste osvajača Top 4 turnira, odnosno odvoji se od Rafaela Nadala, jer obojica imaju 22 GS recke.
"Ovo je idealan scenario za Kaspera. Jeste Novak jedan od najboljih na svetu, ali kada si na vratima istorije, raste pritisak. Setite se finala US Opena 2021, protiv Medvedeva. Osećao je ogroman pritisak... Novak je ljudsko biće, svi osećamo pritisak", upozorava Zverev i podseća sve na Novakov poraz u Njujorku, kada je takođe bio viđen kao pobednik.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
04.06.2025 09: 15
Sledeći protivnik osvajača rekordnog broja Grend slemova nje nikada bio pobednik nekog od turnira najviše ATP klase.
03.06.2025 13: 23
Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće sutra od 20.15 časova protiv Nemca Aleksandra Zvereva u četvrtfinalu Rolan Garosa.
23.05.2024 17: 34
Rafael Nadal imaće pakao na svom možda poslednjem Rolan Garosu jer mu je na startu rival Aleksandar Zverev, dok ga potencijalno Đoković čeka u polufinalu.
17.03.2026 14: 41
Ostaje da se vidi da li u navedenoj progrnozi ima istine.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 11h
pre 11 sati 22: 05
Drugi teniser sveta, Janik Siner, plasirao se u treće kolo ATP Masters turnira u Majamiju nakon što je sa 2:0 u setovima pobedio Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine. Meč je trajao sat i 12 minuta, a Siner je do pobede došao rutinski rezultatom 6:3, 6:3.
pre 14 sati 19: 17
U odlučujućem super-taj-brejku, kineski par je već bio u naletu, igrao sigurnije i konkretnije, pa je bez većih problema priveo meč kraju. Konačan rezultat - 3:6, 6:4, 10:4.
pre 22 sata 10: 42
Očekivalo se da će brazilski talenat pružiti jači otpor španskom teniseru na Mastersu u Majamiju.
20.03.2026 17: 21
Reči koje zabrinjavaju
Ostavite komentar