ATP

Đere u osmini finala Mastersa u Rimu: Prvi set dobio, drugi mu Garin predao

14.05.2023 14:40
Đere u osmini finala Mastersa u Rimu: Prvi set dobio, drugi mu Garin predao MN Press

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu, tako što mu je Kristijan Garin iz Čilea predao meč u drugom setu. To, međutim, ne umanjuje uspeh našeg asa, jer je ubedljivo dobio prvi deo bitke (6:3), a u drugom poveo s 2:1.

Šezdesetdrugi reket sveta ključni iskorak ka vođstvu u setovima napravio je sa dva brejka, posle čega je rutinski odigrao ostatak tog dela njihovog trećeg međusobnog susreta u profesionalnim vodama. I u nastavku ga je sve išlo od ruke, ali ipak nije dobio priliku da to do kraja rezultatski dokaže, jer je 79. na ATP listi odlučio da se povuče zbog povrede.

Time se Đere revanširao Garinu za poraz iz 2019. godine, na tadašnjem Mastersu u Torontu, kada je Južnoamerikanac slavio sa 2:0, po setovima 6:2, 7:6. Naredni protivnik Đerea biće pobednik duela između Kaspera Ruda (Norveška) i Aleksandra Bublika (Kazahstan).

Danas će na teren i branilac titule, Novak Đoković, čiji se duel sa Grigorom Dimitrovim iz Bugarske očekuje svakog časa.