Novak Djoković

Sjajan početak Đokovića u Rimu, Ečeveri bez šanse protiv svetskog broja jedan

Autor: Kosta Simetić

12.05.2023 21:12
Sjajan početak Đokovića u Rimu, Ečeveri bez šanse protiv svetskog broja jedan Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Odličan početak za Novaka Đokovića u Rimu! Srpski teniser nadigrao je Tomasa Martina Ečeverija i na najbolji način započeo Masters u prestonici Italije.

Prvi reket sveta slavio je nakon jednog sata i 51 minuta igre, a po setovima je bilo 7:6, 6:2.

Sjajan otpor je Argentinac pružio u prvom setu, odmah je i napravio brejk, ali je Đoković to brzo nadoknadio, a onda u taj-brejku bio najbolji kada je bilo najpotrebnije. Slomio je rivala pri rezultatu 5:5, a onda uspeo i taj mini-brejk da potvrdi i dođe do početne prednosti.

U drugom setu je bilo mnogo manje neizvesnosti. Srpski as je odmah poveo sa 2:0, a posle nije imao težak zadatak da stvorenu prednost sačuva i dođe do trijumfa.

Naredni rival na putu ka odbrani titule u Rimu biće mu Bugarin, Grigor Dimitrov.