
pre 2 minuta 22: 30
Glavobolja u Barseloni: Lamal se još neko vreme neće vraćati na teren
Najbolji igrač Katalonaca sigurno preskače mečeve protiv Njukasla, Hetafea i Ovijeda.
Novak Đoković odigraće ipak jedan turnir neposredno pred početak Otvorenog prvestva Francuske u tenisu, jer je prihvatio vajld kartu organizatora takmičenja u Ženevi (17 - 24. maj), potvrdio je danas domaćin.
Najbolji teniser sveta svih vremena rano je ispao sa Mastersa u Madridu, pa iznenada odlučio da preskoči turnir iste klase u Rimu, da bi sada odlučio da učestvuje u borbi za titulu i 250 ATP bodova u navedenom švajcarskom gradu.
Iako poslednje dane provodi na odmoru u Sjedinjenim Američkim Državama, to jest uprkos tome što ga čekaju dug povratak u Evropu i borba sa posledicama džet lega. A njemu veoma važni Rolan Garos kuca na vrata (25. maj - 8. jun).
Osvajač 24 GS trofeja u Ženevi je igrao i prošle godine, kada je stigao do polufinala u kome je od njega u tri seta bolji bio Tomaš Mahač. Ovog proleća, na istom mestu, nastupiće Tejlor Fric, Kasper Rud, Grigor Dimitrov, Mahač… od viđenijih igrača. To jest 17 tenisera od najboljih 50 na ATP listi.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
06.06.2025 23: 39
Srpski teniser Novak Đoković ispao je u polufinalu Rolan Garosa nakon što ga je Janik Siner porazio sa 6:4, 7:5, 7:6(3).
06.06.2025 23: 00
Prvi teniser sveta je bio bolji od Novaka Đokovića sa 3:0 u setovima (6:4, 7:5, 7:6).
06.06.2025 22: 29
Srpski teniser Novak Đoković od 19.00 časova vodi bitku za finale Rolan Garosa.
06.06.2025 22: 28
Novak Đoković je poražen od Janika Sinera 3:0 (6:4, 7:5, 7:6) u polufinalu Rolan Garosa.
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 23h
YouTube
pre 23h
YouTube
pre 23h
pre 13 sati 09: 06
Gostujući u podkastu, srpski teniser govorio i o svojim principima u životu.
15.09.2025 11: 50
Najbolja srpska tenisreka Olga Danilović spustila se za stepenik niže u odnosu na prošlonedeljnu WTA listu i sada zauzima 42. poziciju, dok je Nina Stojanović nazadovala za tri mesta i trenutno je 159. igračica na planeti.
15.09.2025 10: 27
Najbolji teniser sveta svih vremena zadržao plasman iz poslednjeg preseka stanja u singl konkurenciji.
13.09.2025 18: 50
Osvajači ključnog poena za tenisku reprezentaciju Srbije protiv Turske, Matej i Ivan, podvlače koliko im je pomogao najbolji teniser sveta ikada.
Ostavite komentar