pre 11 minuta 00: 27
Kecmanović odmah zaustavljen: Šapovalov slavio u četiri seta
Srpski teniser eliminisan u prvoj rundi US opena
Profimedia
Nastavlja se novi crni niz Novaka Đokovića u ovoj sezoni, tek je april a on već ima tri turnira na kojim je pao na prvoj prepreci. Meč drugog kola Mastersa u Madridu nije bio za pohvalu, pošto je pretrpeo poraz od Italijana Matea Arnaldija rezultatom 6:3, 6:4.
Đoković nije pružio dobru igru u ovom duelu, a očigledno je da ima ogromne probleme navikavanja na promenu podloge. Šljaka mu nimalo ne leži - što je veliki problem svega nekoliko nedelja pred start Rolan Garosa. Srpski as još nije slavio ove sezone na šljaci, a u pitanju je druga situacija gde je vezao tri poraza uzastopce na ATP turu.
Neostvarene brejk lopte bile su "mantra" našeg tenisera na terenu stadiona "Manolo Santana". Nije uspeo da iskoristi četiri prilike, od kojih su tri bile u osmom gemu drugog seta, odmah nakon što je ispustio svoj servis i stavio protivnika nadomak pobede.
Đoković je imao čak 20 neiznuđenih grešaka u prvom setu, što je bio i glavni razlog zašto je isti otišao u korist Matea Arnaldija. Velika se bitka vodila kroz ceo meč, ali je plamen borbe bio najveći u početnim gemovima. Već na samom startu srpski as nije pokazao snalažljivost na šljaci. Italijan je to iskoristio da, uz mali napor, ostvari brejk u prvoj mogućoj prilici.
Novak se u tom momentu razbudio, te pokazao znake života krađom servisa protivnika u narednom gemu za izjednačenje. Imao je ubrzo zatim još jednu brejk loptu koju nije iskoristio, a to se ispostavilo kao veliki propust jer je ubrzo Italijan ostvario novu prednost - koja je bila i presudna u prvom setu.
U nastavku meča Novak je bio "leđima uz zid", te je pred njim bio težak zadatak povratka ritma. Nije pravio toliko grešaka kao u prvom, ali je svakako imao velike probleme sa ostvarivanjem ikakve prednosti. Arnaldi je bio sjajan na svojim poenima, perfektno je čitao bilo kakve izlaske srpskog tenisera na mrežu što mu je i davalo nekoliko izuzetnih poena.
Bio je Đoković u sjajnim pozicijama tokom drugog seta, ali ništa od toga nije bilo dovoljno da se spreči neizbežno. Naš as je svašta vraćao tokom meča, pa čak i u nekoliko navrata dizao publiku na noge, ali nikako nije uspeo da prekine nalet Italijana. Iako je imao dosta poena u rukama, pažljivo iskontruisana kula karata strušila se u sedmom gemu drugog seta kada je nesmotrenim greškama ispustio svoj servis i ostvorio Arnaldiju priliku da privede meč kraju.
Imao je naš predstavnik tri brejk lopte u narednom gemu, ali nijednu nije uspeo da iskoristi. To je i zvanično ubilo bilo kakav stvoren momentum, te je i naglasio početak kraja njegovog učešća na Masters turniru u Madridu. Arnaldi je priveo situaciju kraju, te ostvario pobedu karijere nad Novakom Đokovićem kome je ovo treći poraz zaredom (po drugi put ove sezone). Prošli put mu se to dogodilo u martu kada je nakon poraza u polufinalu Australijan opena vezao poraze u Dohi i Indijan Velsu. Sada je nakon propuštene prilike da podigne trofej na Majami Mastersu posrnuo u Monte Karlu i Madridu.
U Velikoj Britaniji se vodi postupak protiv Manchester Cityja zbog kršenja pravila Premijer lige i UEFA, a nepovoljna presuda mogla bi da naruši odnose te zemlje i vlasnika kluba iz UAE.
Dušan Vlahović je sa 26 godina napustio Juventus i potpisao trogodišnji ugovor s Beşiktaşem. Mohamed Salah je nakon devet sezona u Liverpoolu otišao u Trabzonspor.
Samo nekoliko meseci pre prelaska u Lakerse, firma u vlasništvu LeBrona Jamesa uzela je kredit od gotovo 300 miliona dolara od dve životne osiguravajuće kompanije.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
26.04.2025 20: 00
Da li je ovo bio moj poslednji meč u Madridu? Mogao bi da bude. Nisam siguran da ću se vraćati, tako da, ne znam, rekao je najbolji srpski teniser Novak Đoković posle poraza od Italijana Matea Arnaldija (6:3, 6:4).
26.04.2025 17: 41
Italijanski teniser Mateo Arnaldi ostvario je trijumf karijere nakon što je slavio protiv Novaka Đokovića rezultatom 6:3, 6:4.
26.04.2025 13: 50
Damir Džumhur čeka boljeg iz meča Đoković - Arnaldini u trećem kolu Mastersa u Madridu.
26.04.2025 10: 27
Program iz Madrida pratite od 11.00 časova na Areni sport 1.
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 1h
pre 11 minuta 00: 27
Srpski teniser eliminisan u prvoj rundi US opena
pre 5 sati 19: 37
Problemi su bili evidentni.
pre 5 sati 18: 47
Kacper Majhžak slavio 3:0 (6:3, 6:3, 6:3) i plasirao se u drugo kolo US Opena.
pre 11 sati 13: 24
Federera pitali ko će do titule u Njujorku...
Ostavite komentar