Janik Siner izjava poređenje Novak Đoković tenis titula ATP Masters Madrid | Arena Sport
srb
najnovije
ATP

Siner ruši rekorde, ali i dalje u stavu mirno priča o Đokoviću: Ne mogu se porediti

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

04.05.2026 09:26
Janik Siner, pobednik Mastersa u Madridu 2026 Tanjug/. (AP Photo/Manu Fernandez)
Janik Siner, pobednik Mastersa u Madridu 2026

Janik Siner ima samo 24 godine, ali već piše istoriju tenisa, pa je tako pobedom nad Aleksandrom Zverevim u finalu Mastersa u Madridu postao prvi koji je ikada vezao pet takvih titula. Što nije pošlo za rukom čak ni vlasniku svih bitnijih rekorda "belog sporta" Novaku Đokoviću. 

Međutim, šampion Pariza, Indijan Velsa, Majamija i Monte Karla ne pristaje (još) na poređenje sa svojim dečijim idolom iz Srbije, svestan veličine lika i dela jedinog šampiona 24 Grend slema. Ne želi poređenje ni sa ostatkom velike trojke - Nadalom (22) i Federerom (20).

"Mnogo mi znači ovaj trijumf, ali još ne mogu da se poredim sa Rafom, Rodžerom i Novakom. Ono što su oni postigli bilo je veoma impresivno. Ja ne igram da obaram rekorde, to što su oni uradili, to što Đoković još radi, neverovatno je. Ne mogu da se poredim sa njima. Ja igram za sebe i za moj tim, jer oni znaju šta stoji iza svega ovoga.

Igram za svoju porodicu jer nikada nisu promenili odnos prema meni posle svih ovih uspeha", rekao je Siner u prestonici Španije kome sledi napad na novi trofej ATP kategorije 1000, ovog puta pred domaćom publikom. 

"Igrati kod kuće je uvek specijalno. S druge strane, želim sada da uživam u ovom uspehu. Fizički se dobro osećam tako da nema razloga da ne igram u Rimu", demantovao je glasine o svom neučestvovanju na turniru u "večnom gradu", (5 - 17. maj) polufinalista Australijan Opena 2026, izgubljenog baš od Đokovića. 

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar