ATP

20.04.2023 15:13
Kecmanović preko Šelbaja otišao u četvrtfinale Srpska Opena: Jordanac dva sata odolevao favoritu MN Press

Miomir Kecmanović ušao je u Top 8 ATP turnira serije 250, pošto je posle 125 minuta provedenih na šljaci iz daljeg takmičenja eliminisao Jordanca Abdulaha Šelbaja - 2:0 (6:4, 7:6).

Mada je njegov rival tek 267. u svetskom singl poretku, 33. reket sveta nije lako izašao s njim. Mada je u prvom setu već u početnom gemu napravio brejk, a onda poveo s 3:1, da bi autsajderu dozvolio preokret (3:4).

To je trglo Kecmanovića, pa je serijom 3:0 vratio stvari na početak i krenuo ka četvrtfinalu. Ne sluteći muke koje će ga snaći u drugom delu meča, jer je Šelbaj s 3:1 nagovestio dramatičan rasplet.

Prvo je Miomir brejkom u devetom gemu došao u priliku da servira za pobedu, ali je Jordanac reagovao ribrejkom, pa u "svom" gemu poveo sa 6:5, da bi poput našeg asa prokockao šansu da uzme set.

Kecmanović je izjednačio (6:6), pa potom u taj-brejku dokrajčio Šelbaja. I zakazao susret sa pobednikom meča između Moldavca Radu Albota i Čeha Jiržija Lehečke.