
pre 3 sata 23: 00
Šef Ferarija potvrdio ono što svi iščekuju: Vratiće se stari Luis Hamilton
Nije ovo sezona kakva se očekivala od Luisa Hamiltona, ali ništa još nije gotovo.
Srpski tenis imaće dva predstavnika u muškom singlu na madridskom Mastersu (24. april - 5. maj), Dušana Lajovića i Miomira Kecmanovića, a oni su danas saznali ko ih čeka na startu ATP takmičenja serije 1.000.
Mlađi Kecmanović kreće od duela sa Žiženom Žangom, bolje plasiranim kolegom iz Kine (49), kog je Beograđanin (66) dobio u njihovom jedinom dosadašnjem susretu, odigranom daleke 2017. godine u Čengduu (6:3, 6:3).
Ko bude bolji od njih dvojice imaće izuzetno težak posao u drugoj rundi, jer ide na Kaspera Ruda. Norvežanin je šesti reket sveta, a pre samo nekoliko dana slavio je u finalu Mastersa u Barseloni, savdalavši Stefanosa Cicipasa (7).
Na istom takmičenju na kom je Lajović (65) vezao više fantastičnih partija, pre nego što ga je pomenuti Grk zaustavio u meču za finale. Ovog puta kreće protiv još nepoznatog kvalifikanta, da bi ako ga prođe, opet na Cicipasa.
Titulu na Mastersu u Madridu brani Španac Karlos Alkaraz, koji je postavljen za drugog nosioca, a biće slobodan u prvom kolu. Za prvog nosioca postavljen je Italijan Janik Siner, takođe bez obaveze da nastupi u uvodnoj fazi.
Ispovređivani povratnik Rafael Nadal igraće u prvom kolu sa Amerikancem Darvinom Blančom. Mečevi glavnog žreba kreću 24. aprila, a završavaju se 5. maja. Nagradni fond od 7.877.020 evra.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
30.06.2025 08: 25
Sva dešavanja iz Londona u naredne dve nedelje možete pratiti na kanalima Arene sport.
22.05.2025 14: 47
Srpski teniser Novak Đoković saznao je protivnike koji će mu stati na put u pohodu ka 25. Grend slem trofeju u karijeri.
07.05.2025 17: 24
Srpski teniser prošao u drugo kolo Mastersa u Rimu, gde ga je sačekao trofejni Španac.
24.04.2025 15: 31
Italijan eliminisao srpskog tenisera na startu Mastersa u glavnom gradu Španije 2:0 (6:4, 7:6).
pre 15 sati 11: 12
Vodeća teniserka na WTA listi obratila se ljubiteljima "belog sveta" u najmnogoljudnijoj zemlji sveta.
16.09.2025 09: 06
Gostujući u podkastu, srpski teniser govorio i o svojim principima u životu.
15.09.2025 11: 50
Najbolja srpska tenisreka Olga Danilović spustila se za stepenik niže u odnosu na prošlonedeljnu WTA listu i sada zauzima 42. poziciju, dok je Nina Stojanović nazadovala za tri mesta i trenutno je 159. igračica na planeti.
15.09.2025 10: 27
Najbolji teniser sveta svih vremena zadržao plasman iz poslednjeg preseka stanja u singl konkurenciji.
Ostavite komentar