pre 3 minuta 22: 24
Međedović stao već u prvom kolu Montreala: Argentinac bolji od srpskog tenisera
Hamad Međedović poražen je od Huana Manuela Serendula 2:0, po setovima 6:4, 6:2 u prvom kolu Mastersa u Montrealu.
Tanjug/AP Photo/John Minchillo
Ruski teniser Danil Medvedev saopštio je danas da neće igrati na ATP turniru u Dohi, koji počinje 19. februara. Medvedev je poslednji put igrao krajem januara u finalu Australijan opena gde je poražen od Italijana Janika Sinera iu pet setova.
Ruski teniser je trebalo ove nedelje da igra na ATP turniru u Roterdamu, ali se povukao zbog povrede. On je trebalo da brani titulu na turniru u Holandiji. ATP turnir u Dohi igra se od 19. do 24. februara.
"Nažalost neću moći da branim titulu. Još nisam sto odsto spreman da se takmičim. Veoma mi je žao turnira, navijača i sponzora koji su se uvek prema meni odlično ponašali kada sam bio u Dohi. Volim da igram ovaj turnir i jedva čekam da ponovo dođem", saopštio je Medvedev, koji je trebalo da brani titulu na turniru u Dohi.
Medvedev je ranije najavio da će učestvovati na ATP turniru u Dubaiju, koji je na programu od 26. februara do drugog marta. Ruski teniser je prošle godine osvojio turnir u Dubaiju.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
07.07.2024 22: 42
Ruski i italijanski teniser suočiće se u četvrtfinalu Vimbldona
29.03.2024 21: 28
Janik Siner nije dao ni promil šanse Danilu Medvedevu u polufinalu ATP Mastersa u Majamiju. Italijan je savladao ruskog tenisera 2:0, po setovima 6:1, 6:2.
17.03.2024 08: 55
Start godine je bio kao iz snova za Janika Sinera, ali onda se pojavila noćna mora u vidu Karlosa Alkaraza i taj san okončala.
28.01.2024 16: 30
Italijanski teniser, Janik Siner izjavio je da je lep osećaj osvojiti Australijan open i istakao da mora da napreduje ako želi da osvaja još velikih trofeja.
pre 3 minuta 22: 24
Hamad Međedović poražen je od Huana Manuela Serendula 2:0, po setovima 6:4, 6:2 u prvom kolu Mastersa u Montrealu.
pre 2 sata 19: 32
Najbolji teniser sveta Janik Siner izazvao je zabrinutost teniske javnosti nakon što je u utorak hitno pregledan u privatnoj ortopedskoj klinici u Milanu, prenose italijanski novinari, manje od mesec dana pred početak US Opena.
pre 10 sati 12: 13
Prva teniserka sveta Arina Sabalenka podržala je obavezno genetsko testiranje i poručila da ženska konkurencija mora da ostane pravedna.
pre 14 sati 08: 10
Specijalne pozivnice za učešće u pojedinačnoj konkurenciji u ženskoj konkurenciji dobile su Venus Vilijams, Tejlor Taunzend, Sloan Stivens, Kerolajn Dolhajd, Darja Vidmanova, Lois Boason i Elvina Kalijeva.
Ostavite komentar