ATP

Izvor: Tanjug

15.10.2023 13:02
Druga titula za Hurkača na turniru iz serije 1.000: Poljak trijumfovao u Šangaju Tanjug/AP Photo/Andy Wong

Poljski teniser Hubert Hurkač osvojio je Masters u Šangaju, pošto je u finalu savladao Rusa Andreja Rubljova sa 2:1 u setovima - 6:3, 3:6, 7:6 (10:8), za dva sata i devet minuta. Hurkaču je ovo druga titula sa masters turnira iz serije 1000, a prethodnu je osvojio 2021. godine u Majamiju.

Poljaku, 17. na ATP listi, za osvajanje prvog seta bio je dovoljan jedan brejk, kod vođstva 3:2. Rus, sedmi na ATP listi, u prvom setu nije uspeo da stigne do nijedne brejk lopte, ali je zatim značajno podigao nivo igre.

Drugi set doneo je brejk Rubljova već na startu kad je poveo 2:0 i zatim mirno priveo set kraju i stigao do izjednačenja, a u trećem setu nije bilo brejka, ali je kod vođstva 5:4, na servis Rubljova, Hurkač propustio jednu meč loptu.

U taj-brejku trećeg seta viđena je velika drama, Rubljov je vodio 5:3, imao i meč loptu na 6:5 koju nije iskoristio. Zatim je Hurkač ima dve meč lopte, na 7:6 i 8:7, ali ih nije iskoristio, ali ukupno četvrtu na 9:8 jeste i tako stigao do pehara.

Meč je sa tribina pratio i Rodžer Federer, legendarni švajcarski teniser i osvajač 20 grend slem pehara.