Masters u Šangaju: Hurkač gubio od Marošana pa prošao u poluifnale

Izvor: Tanjug

12.10.2023 11:40
Masters u Šangaju: Hurkač gubio od Marošana pa prošao u poluifnale Tanjug/AP Photo/Andy Wong

Poljski teniser Hubert Hurkač plasirao se u polufinale mastersa u Šangaju, pošto je u četvrtfinalu savladao Mađara Fabijana Marošana 4:6, 6:1, 6:3.

Marošan je prvi došao do brejka u trećem gemu prvog seta, a Poljak je u osmom gemu pri vođstvu mađarskog tenisera od 4:3 napravio brejk i izjednačio je na 4:4. Međutim, Marošan je uzvratio ribrejkom, ali je onda na svoj servis stigao do 6:4 i 1:0 u setovima.

Poljski teniser je zaigrao angažovanije u nastavku meča, a drugi set je osvojio pošto je svom protivniku prepustio samo jedan gem. U trećem setu igralo se gem za gem do rezultata 3:3. Poljak je potom osvojio tri uzastopna gema i zasluženo je stigao do pobede.

Hurkač će u polufinalu igrati sa pobednikom meča između Amerikanaca Sebastijana Korde i Bena Šeltona, koji je na programu kasnije danas.

U preostala dva duela četvrtfinala sutra će igrati: Grigor Dimitrov (Bugarska) - Nikolas Jari (Čile) i Ugo Amber (Francuska) - Andrej Rubljov (Rusija).